۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۱۸
Flashback

ویروسی که روزانه 10 هزار دلار درآمد دارد

ایتنا – ویروس فلش بک با استفاده از ترفند «کلیک‌های تقلبی»، مبالغ هنگفتی را به جیب نویسندگان خود واریز می‌نماید.


شرکت سیمانتک که در زمینه امنیت اطلاعات و مقابله با بدافزارهای رایانه‌ای فعالیت می‌کند، اعلام کرد ویروس فلش‌بک (Flashback) روزانه ۱۰ هزار دلار درآمد به جیب نویسندگان خود سرازیر می‌کند.


به گزارش ایتنا به نقل از الاقتصادیه، ویروس فلش‌بک که از مارس سال گذشته وارد اینترنت شد، طی یک ماه توانست بیش از ۶۰۰ هزار مک را آلوده نماید.

فلش‌بک نوعی تروجان مخرب است که به منظور سرقت اطلاعات شخصی طراحی شده و از طریق کلیک بر روی آگهی‌های تبلیغاتی، برای نویسندگان خود درآمد کسب می‌کند.

عملکرد ویروس مزبور به این صورت است که با استفاده از ترفند «کلیک‌های تقلبی»، از اعتبار تبلیغات گران قیمتی که در نتایج جست‌وجوهای گوگل ظاهر می‌شود، می‌کاهد و آنها را به جیب نویسندگان خود واریز می‌نماید.

در صنعت تبلیغات آنلاین، کلیک‌های تقلبی، به کلیک‌های دروغینی گفته می‌شود که در واقع از سوی مشتریان و کاربران علاقه‌مند ایجاد نشده است.

کلیک‌های تقلبی به چالش نگران‌کننده‌ای در حوزه تبلیغات آنلاین تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، فلش‌بک که از یک ضعف مشهور در نرم‌افزار جاوا استفاده می‌کند، پس از ورود به رایانه قربانی، برنامه کوچکی را که ویژه کلیک بر تبلیغات است، در مرورگرهای سافاری، کروم و فایرفاکس کار می‌گذارد.
 
کد مطلب: 22039
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر