۰
plusresetminus
شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۴

شناسایی عوامل حمله سایبری به وزارت نفت

ایتنا - یک مقام مسئول: بطور کلی حمله توسط یک ویروس انجام شد که قصد آن دزدی و تخریب اطلاعات بود و قطعا طراحان چنین ویروس‌هایی مقاصد خاصی را از این دنبال می‌کنند.جانشین وزیر نفت در حوزه پدافند غیرعامل با بیان اینکه ماهیت حمله و عوامل آن شناسایی شد اما به دلیل اینکه روی آن کار می‌کنیم قابل اعلام نیست، گفت: حمله توسط یک ویروس انجام شد که قصد آن دزدی و تخریب اطلاعات بود.


به گزارش ایتنا حمدالله محمدنژاد در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه حمله سایبری خسارت چندانی برای صنعت نفت نداشته است، گفت: بعد از حمله این ویروس، تیم سایبری وزارت نفت بلافاصله کمیته مخصوصی تشکیل دادند و با بستن اینترنت و سیستم داخلی وزارت نفت، ‌با بررسی‌های لازم راهکارهای مقابله با این حمله را یافتند.

وی افزود: در حال حاضر سیستم سایبری وزارت نفت فعال و مشغول به کار است و سرورها نیز بازیابی شده و در سرویس قرار گرفته‌اند.

جانشین وزیر نفت در حوزه پدافند غیرعامل تصریح کرد: ماهیت حمله و حمله‌کنندگان شناسایی شده است اما به دلیل اینکه روی آن کار می‌کنیم قابل اعلام نیست.

وی اضافه کرد: بطور کلی حمله توسط یک ویروس انجام شد که قصد آن دزدی و تخریب اطلاعات بود و قطعا طراحان چنین ویروس‌هایی مقاصد خاصی را از این دنبال می‌کنند.

وی در پاسخ به پرسش فارس در زمینه بی توجهی صنعت نفت به هشدارهای تیم‌های رسمی حفاظت سایبری در کشور گفت: زمانی که مشکل پیش بیاید هر کمکی که لازم باشد از همه تیم‌ها و متخصصان گرفته می‌شود چرا که این موضوع تنها بحث شرکت ملی نفت نیست و یک موضوع ملی است و ما از گروه‌هایی که در وزارت ارتباطات به این منظور طراحی شده در صورت لزوم کمک می‌گیریم.

به گزارش فارس، پیش از این غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در آبان ماه سال گذشته با اشاره به فعالیت های گسترده دشمنان در فضای سایبری، بر ضرورت تقویت زیرساخت های مقابله با تهدیدات سایبری در وزارت نفت تاکید کرده و گفته بود: «روزانه ۵۵ هزار ویروس رایانه‌ای در جهان تولید و منتشر می‌شود که بر اساس تخمین اغلب مقاصد سیاسی و هکری را دنبال می‌کند. حوزه انرژی بیشترین حملات سایبری دو سال گذشته را به خود اختصاص داده است.»
 
کد مطلب: 21973
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر