۰
plusresetminus
شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۳۴

موزیلا هم موبایل تولید می‌کند

ایتنا - پیش از این در سال ۲۰۱۱ هم اخباری در مورد احتمال طراحی و عرضه گوشی‌های هوشمند از سوی موزیلا شنیده شده بود که تکذیب گردید.شرکت موزیلا سازنده محصولات متن باز و مرورگر فایرفاکس هم قصد دارد به جمع سازندگان گوشی‌های همراه بپیوندد.


به گزارش فارس به نقل از وی تری، این شرکت اولین گوشی هوشمند خود را در پایان سال ۲۰۱۲ عرضه می‌کند و به عنوان اولین مقصد برای عرضه کشور برزیل را انتخاب کرده است.

موزیلا گوشی همراه خود را با همکاری Telefonica Vivoاپراتور محلی برزیلی عرضه می‌کند و از سیستم عامل خاصی در آن استفاده کرده تا با گوشی‌های رقیب که عموما مجهز به سیستم عامل آندروید هستند رقابت کند.

پیش از این در سال ۲۰۱۱ هم اخباری در مورد احتمال طراحی و عرضه گوشی‌های هوشمند از سوی موزیلا شنیده شده بود که تکذیب گردید.

اخبار جدید در این زمینه هم هنوز از سوی موزیلا رد یا تایید نشده است.
گفته می‌شود این شرکت در طراحی این گوشی تسهیل اجرای برنامه‌های سازگار با استاندارد HTML5 را هم مدنظر قرار داده است.

با این حساب نصب برنامه‌های جانبی اضافی بر روی این گوشی‌ها ضروری نخواهد بود و برنامه‌نویسان علاقه‌مند به محصولات متن باز هم از این گوشی استقبال خواهند کرد.

کنترل کامل بر روی نحوه اجرای برنامه‌ها و اجزای آنها و امکان باز کردن زبانه‌های مختلف و انتقال از برنامه‌ای به برنامه دیگر از جمله دیگر ویژگی‌های سیستم عامل این گوشی خواهد بود.
 
کد مطلب: 21891
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای