۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۴

گوگل: فیس بوک و اپل تهدیدی برای آزادی اینترنت

ایتنا- سرگئی برین: ما توانستیم در راستای احترام به فضای باز اینترنت، موتور جست‌وجوی گوگل را خلق کنیم. اما هرجایی در محیط فضای مجازی، به قوانین و قواعد زیاد و سختگیرانه برخورد می‌کنیم، نوآوری متوقف می‌شود.


سرگئی برين، يكي از بنيانگذاران گوگل، فیس‌بوک و اپل را متهم کرد که با پلت‌فرم‌های اختصاصیشان تهدیدی اساسی برای اینترنت آزاد محسوب می‌شوند.

به گزارش ایتنا به نقل از همکاران‌سیستم، سرگئی برين در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین دزدی‌های اینترنتی، سانسور و کنترل اینترنت و نیز فیس‌بوک و اپل را به عنوان تهدیدهای جدی آزادی اینترنت نام برده است.

به گزارش سایت سی‌نت به اعتقاد برين، این دو شرکت تهدیدی برای فضای باز و مبتنی بر نوآوری اینترنت هستند. برين در این مصاحبه گفته است: محیط گوگل اجازه هر گونه نوآوری و پیشرفتی را می‌دهد. در چنین فضایی است که ما توانستیم در راستای احترام به فضای باز اینترنت، موتور جست‌وجوی گوگل را خلق کنیم. اما هرجایی در محیط فضای مجازی، به قوانین و قواعد زیاد و سختگیرانه برخورد می‌کنیم، نوآوری متوقف می‌شود.

او با اشاره به فیس‌بوک گفت که این شبکه اجتماعی انتقال اطلاعات به سرویس‌های دیگر را بسیار محدود کرده است و کاربران آن به راحتی نمی‌توانند به پست الکترونیک جی‌میلشان دسترسی داشته باشند.

در ارتباط با اپل نیز، برین به موضوع جنگ اپل با تولیدکنندگان تلفن‌های همراه هوشمند و رایانه‌های لوحی تحت اندروید اشاره کرده و از آن انتقاد کرده است.

خبرنگار سی‌نت در پایان این خبر به این موضوع اشاره می‌کند که حمله سرگئی برين به این دو شرکت بدون انگیزه نیست. گوگل همیشه دوست داشته است که اطلاعات شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های کاربردی اپل را روی موتور جست‌وجوی خود داشته باشد. اما همواره با جواب منفی این دو شرکت مواجه شده است.
 
کد مطلب: 21821
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای