۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۲
یک نماینده مجلس

شورای عالی مجازی یك دولت مجازی محسوب می‌شود

ایتنا - صادق: اهمیت این شورا آن قدر زیاد است كه مقام معظم رهبری خود اعضای شورای عالی مجازی را چینش كردند.نماینده آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی گفت: : شورای عالی فضای مجازی به نوعی یك دولت مجازی به شمار می‌رود و مجلس شورای اسلامی وظیفه حمایت از تصمیمات این شورای عالی را بر عهده دارد.


به گزارش ایتنا سید مهدی صادق در گفت‌وگو با ایرنا درباره تشكیل شورای عالی فضای مجازی به دستور مقام معظم رهبری اظهار داشت: در فضای كنونی كشور این موضوع بسیار حساس، لازم و ضروری است و تشكیل این شورا بیانگر اهمیت آن در این مقطع خاص است.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص صیانت از كشور در برابر آسیب‌های ناشی از اینترنت گفت: در دنیای كنونی و به تناسب رشد صنعت، اقتصاد، بهداشت و درمان و فرهنگ كشورها زیرساخت‌های ارتباطی كشورها نیز باید رشد و توسعه یابد؛ اما در برخی اوقات عدم استفاده صحیح، دستاوردهای علمی و فرهنگی به بیراهه كشیده می‌شوند و در برخی مواقع كشورهای قدرتمند و پیشرفته از اینگونه تجیهزات و فناوری‌ها سوءاستفاده می‌كنند.

وی افزود: صیانت از اینترنت یك اصل است تا مردم و به ویژه جوانان از آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی كه بعضا توسط مخالفان داخلی و خارجی ایجاد می‌شود در امان بمانند.

صادق خاطرنشان كرد: اهمیت این شورا آن قدر زیاد است كه مقام معظم رهبری خود اعضای شورای عالی مجازی را چینش كردند و بنابراین ایجاد تعامل میان نهادهای مختلف اجرایی در این زمینه یكی از اصول اساسی شورای عالی فضای مجازی است.
 
کد مطلب: 21747
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام