۰
plusresetminus
شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۳

SAP در جست‌و‌جوی جایگاه برتر بازار پایگاه‌های داده

ایتنا- سال گذشته "هانا" پایگاه داده اختصاصی SAP در عرض دو دوره سه ماهه توانست ۱۶۰ میلیون یورو (۲۰۸ میلیون دلار) درآمد را برای SAP به ارمغان آورد.


شرکت آلمانی SAP که یکی از مهم‌ترین عرضه‌کننده‌های راهکارهای کسب‌وکار در جهان است، تصمیم گرفته در بازار نرم‌افزارهای پایگاه‌های داده جایگاه برتری را از آن خود کند.

به گزارش ایتنا به نقل از همکاران‌سیستم،این شرکت اعلام کرده قصد دارد برنامه خود برای تحقق این هدف را دهم آوریل در یک نشست خبری اعلام کند.

شرکت SAP هم اکنون بزرگترین سازنده نرم‌افزارهای تجاری و کسب‌وکار در سراسر جهان است. اما از رقیب خود، شرکت اوراکل که جایگاه دوم این بازار را در اختیار دارد از لحاظ فروش نرم‌افزار جایگاه پایین‌تری دارد. علت آن هم این است که اوراکل در بازار چند میلیاردی پایگاه‌های داده‌ای پیشرو است.

SAP اعلام کرده است بزودی طی یک نشست خبری برنامه خود برای دستیابی به جایگاه برتر این بازار را توضیح خواهد داد.
این شرکت در سال ۲۰۱۰ شرکت Sybase را که چهارمین عرضه‌کننده راهکارهای مرتبط با پایگاه‌های داده در سراسر جهان بود، خریداری کرد. SAP از آن زمان به بعد تلاش کرده خط تولید نرم‌افزارهای همراه Sybase را توسعه دهد.

سال گذشته نیز شرکت SAP یک پایگاه داده اختصاصی راه اندازی کرد که به هانا معروف است.
این پایگاه داده در عرض دو دوره سه ماهه توانست ۱۶۰ میلیون یورو (۲۰۸ میلیون دلار) درآمد را برای SAP به ارمغان آورد. این ارقام بسیار بیشتر از ۱۰۰ میلیون یورو درآمد مورد انتظار این شرکت بود.

به نظر می‌رسد تلاش‌های شرکت SAP برای ارتقای جایگاه خود در بازار پایگاه‌های داده رقابت این شرکت با رقبایی مثل اوراکل، مایکروسافت و آی‌بی‌ام را وارد مرحله تازه‌ای کند.
هنوز هیچ‌کدام از این شرکت‌ها به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

گفتنی است دو شرکت SAP و اوراکل هم اکنون بر سر یک پرونده حقوقی در حال مناقشه با یکدیگر هستند. اوارکل شرکت SAP را متهم کرده است که میلیون‌ها فایل این شرکت را به صورت غیرقانونی کپی کرده است.
 
کد مطلب: 21605
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام