۰
plusresetminus
دوشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۲۲

حمله مایکروسافت به گوگل و اپل

ایتنا- مدیر کل بخش تجاری اینترنت اکسپلورر: اینترنت اکسپلورر ۹ قادر است کاربران را از جاسوسی‌های گوگل و ضعف سافاری نجات دهد.


مایکروسافت با حمله به گوگل به خاطر کنترل کاربران سافاری، اپل را به خاطر ضعف امنیتی این مرورگر مورد انتقاد قرار داد و اینترنت اکسپلورر را کلید حل مشکلات در این شرایط دانست.

به گزارش ایتنا به نقل از مهر، سافاری عنوان برنامه وب مرورگر اپل است و بنابراین روی تمام دستگاه‌های مک، "آی‌فون" و "آی‌پد" نصب شده است.

وال‌استریت‌ژورنال در روزهای اخیر فاش کرده بود که گوگل از طریق یک کد ویژه تنظمیات حریم خصوصی این مرورگر، رفتار آنلاین کاربران اپل را از طریق "کوکی‌ها" ردیابی و ذخیره می‌کند.

کوکی‌ها فایل‌های کوچک متنی محتوی اطلاعات مربوط به مرورهای در وب هستند.

اکنون مایکروسافت با انتقاد از اپل به خاطر ضعف سیستم امنیتی مرورگر سافاری به گوگل به خاطر کنترل غیرقانونی کاربران این مرورگر حمله کرد.

"رایان گاوین"، مدیر کل بخش تجاری و بازاریابی اینترنت اکسپلورر در این خصوص گفت: "این نوع ردیابی‌ها توسط گوگل مسئله تازه‌ای نیست. اما تازگی این اقدام جدید در اینجا است که ظاهرا گوگل حفاظت‌های حریم شخصی را که در مرورگر سافاری اپل ساخته شده‌اند در یک عملیات عمدی به دام انداخته و در نهایت به موفقیت رسیده است."

به گفته مایکروسافت، هرچند این قبیل مسائل نمی‌توانند به یک هشدار تبدیل شوند اما برای کاربرانی که نگران حریم شخصی خود هستند یک راه حل ممکن وجود دارد و آن استفاده از نسخه ۹ اینترنت اکسپلورر است، به طوری که اندازه‌های حفاظتی که در IE9 در نظر گرفته شده‌اند بسیار قوی‌تر از سایر رقبای موجود در بازار است.

"رایان گاوین" افزود: "مایکروسافت از این شعار حمایت می‌کند که روی کسانی که در تلاشند تا فعالیت‌های آنلاین تو را ردیابی کنند کنترل دارد. نه گوگل و نه تبلیغات‌چی‌ها. تنها خود تو!"

به بیانی ساده، اینترنت اکسپلورر ۹ قادر است کاربران را از جاسوسی‌های گوگل و ضعف سافاری نجات دهد.

براساس گزارش وب نیوز، اظهارات مایکروسافت در شرایطی گفته شد که "راچل وتستون"، معاون ارشد رئیس گوگل در بخش ارتباطات و سیاستگذاری‌های عمومی در این خصوص گفت: "ما هرگز انتظار آنچه را که رخ داد نداشتیم و اکنون حذف این کوکی‌های تبلیغاتی را از مرورگرهای سافاری آغاز کرده‌ایم."

همچنین شرکت مانتین ویوو در واکنش به گزارش وال‌استریت‌ژورنال نوشت: "ژورنال از آنچه که رخ می‌دهد و اینکه چرا رخ می‌دهد برداشت بد داشته است. ما به صورت کاربردی از مرورگر سافاری برای ارائه برخی مشخصه‌ها به کاربران گوگل استفاده می‌کنیم. اما تاکید بر این نکته ضروری است که این کوکی‌های تبلیغاتی اطلاعات شخصی را جمع‌آوری نمی‌کنند."
 
کد مطلب: 21237
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير