۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۰

رشد ۳۰۰۰ درصدی بدافزارهای اندروید در سال ۲۰۱۱

ایتنا- سیستم‌عامل اندروید ۴۶.۷ درصد از کل بدافزارهای ویژه فناوری‌های همراه را به خود اختصاص داده است.


اندروید را می‌توان پرکاربرد‌ترین سیستم‌عامل ویژه فناوری‌های همراه در سراسر جهان دانست. پرکاربرد بودن این سیستم‌عامل باعث شده طراحان و سازندگان بدافزارهای ویژه فناوری‌های همراه نیز شیفته این سیستم‌عامل شوند.

شرکت جونیپر در گزارش تازه خود اعلام کرده است بدافزارهای اندروید در سال ۲۰۱۱ بیش از سه هزار درصد رشد داشته است.

به گزارش ایتنا به نقل از همکاران‌سیستم، بر اساس گزارش شرکت جونیپر، بدافزارهایی که سیستم‌عامل اندروید را هدف گرفته‌اند، در هفت ماه آخر سال گذشته ۳۳۲۵ درصد افزایش یافته است.

هم‌اکنون اندروید ۴۶.۷ درصد از کل بدافزارهای ویژه فناوری‌های همراه را به خود اختصاص داده است. جالب است که سهم این سیستم‌عامل از بازار فناوری‌های همراه نیز ۴۶.۹ درصد است.

سیستم‌عامل Java ME که در فناوری‌های تحت ویندوز فون و سیمبین کاربرد زیادی دارد، از نظر آسیب‌پذیری در مقابل بدافزار‌ها پس از اندروید رتبه دوم را دارد.
هم اکنون ۴۱ درصد از بدافزارهای موجود قابلیت نفوذ به این سیستم‌عامل را دارند.

شرکت جونیپر اعلام کرده است که در سال گذشته علاوه بر افزایش بدافزارهای ویژه فناوری همراه، بر پیچیدگی آنها نیز افزوده شده است.
طراحان بدافزار‌ها با استفاده از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی می‌کوشند کاربران را نسبت به دانلود و نصب این بدافزا‌رها بفریبند.

رشد بی‌رویه بدافزارهای اندروید نتیجه مستقیم بازار آزاد و باز این سیستم‌عامل است. در این بازار هر طراح و سازنده نرم‌افزاری به راحتی می‌تواند برنامه و نرم‌افزاری را طراحی و آن را به کاربران اندروید عرضه کند.
هکر‌ها هم علاقه بیشتری به اندروید دارند چرا که این سیستم‌عامل کاربران و دستگاه‌های بیشتری را پوشش می‌دهد.

البته شرکت گوگل سعی می‌کند با ارائه خدمات بونسر خود این مشکل را تا حدی بر طرف کند. بونسر نرم‌افزارهای کاربردی ویژه اندروید را اسکن می‌کند و بدافزارهای شناسایی شده را حذف می‌کند.
  
کد مطلب: 21211
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام