۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۵

یک میلیارد گوشی هوشمند در جهان تا سال 2016

ایتنا- رشد کاربرد فناوری‌های همراه در کسب‌وکارها و شرکت‌های تجاری در سراسر دنیا تا سال ۲۰۱۶ دو برابر خواهد شد.


پیش‌بینی شرکت پژوهشی فورستر نشان می‌دهد تا سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیارد گوشی هوشمند در سراسر دنیا مورد استفاده کاربران قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایتنا به نقل از همکاران سیستم، به گفته وب‌سایت Zdnet یافته‌های فورستر نشان می‌دهد ، بیش از ۳۵۰ میلیون از این یک میلیارد گوشی هوشمند برای مقاصد کاری و تجاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی‌ها همچنین نشان می‌دهد بیش از نیمی از کاربران یک میلیارد گوشی هوشمند، در محل کار نیز از گوشی‌های خود استفاده خواهند کرد.

بر اساس این یافته‌ها، درآمد فروشندگان فناوری‌های همراه در سراسر جهان به رقم ۱.۳ تریلیون دلار خواهد رسید.
درآمد حاصل از فروش نرم‌افزارها و برنامه‌های کاربردی قابل نصب بر روی این فناوری‌ها نیز ۵۵ میلیارد دلار خواهد بود.

فورستر پیش‌بینی کرده است در این مدت بیش از ۹۰ درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی از سیستم‌عامل‌های اپل، گوگل و مایکروسافت استفاده خواهند کرد.

پژوهش فورستر نشان می‌دهد رشد کاربرد فناوری‌های همراه در کسب‌وکارها و شرکت‌های تجاری در سراسر دنیا تا سال ۲۰۱۶ دو برابر خواهد شد. تا آن زمان تعداد افراد و شرکت‌هایی که کارهای خود را بر روی فناوری‌های همراه انجام می‌دهند، افزایش چشمگیری خواهد یافت.

فورستر هشدار داده است که رشد شتابنده استفاده از فناوری همراه مشکلات زیادی را نیز در زمینه امنیت و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات به همراه خواهد داشت و شرکت‌ها باید موضوعاتی مثل حمایت از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

سرعت انتقال داده‌ها نیز از دیگر موضوعات مورد اشاره در یافته‌های فورستر است. این شرکت اظهار امیداوری کرده است که اپراتورهای تلفن همراه تا آن زمان تمهیدات لازم برای تسهیل تبادل حجم وسیع داده‌ها را خواهند اندیشید.
  
کد مطلب: 21130
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير