۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۲

ایجاد نیم‌میلیون فرصت شغلی توسط نرم‌افزارهای کاربردی ابزارهای همراه

ایتنا- نرم‌افزارهای کاربردی قابل نصب بر روی فناوری‌های همراه از سال ۲۰۰۷ که اولین نسل از گوشی‌های آیفون وارد بازار شد تاکنون حدود ۴۶۶ هزار فرصت شغلی بر مشاغل آمریکا افزوده است.


یافته‌های پژوهش جدیدی که توسط شرکت تک‌نت در آمریکا انجام گرفته است نشان می‌دهد افزایش تعداد نرم‌افزار‌ها و برنامه‌های کاربردی قابل نصب بر روی فناوری‌های همراه باعث ایجاد نیم میلیون فرصت شغلی جدید در این کشور شده است.

به گزارش ایتنا به نقل از همکاران سیستم، پژوهشگران که از این روند با عنوان «اقتصاد نرم‌افزارهای کاربردی» یاد می‌کنند معتقدند که این نرم‌افزار‌ها ۴۴۶ هزار فرصت شغلی به حرفه‌ها و کسب‌وکار‌ها در آمریکا افزوده است.

به گزارش وب‌سایت Cnet چند میلیون نرم‌افزار کاربردی که برای سیستم عامل‌های iOS اپل و اندروید گوگل طراحی شده است، باعث افزایش فرصت‌های شغلی برای برنامه‌نویسان، طراحان نرم‌افزار، بازاریابان، مدیران و کارکنان بخش پشتیبانی محصولات و دیگر حرفه‌ها شده است.

پژوهشگران شرکت تک‌نت دریافته‌اند که نرم‌افزارهای کاربردی قابل نصب بر روی فناوری‌های همراه از سال ۲۰۰۷ که اولین نسل از گوشی‌های آیفون وارد بازار شد تاکنون حدود ۴۶۶ هزار فرصت شغلی بر مشاغل آمریکا افزوده است.
بر اساس این یافته‌ها نرم‌افزارهای کاربردی فرصت‌های شغلی شهر نیویورک را بیش از هر جای دیگری افزایش داده است.

بر اساس این یافته‌ها سیستم عامل‌های اندروید، بلکبری، iOS، ویندوزفون مایکروسافت و شبکه اجتماعی فیس‌بوک مهم‌ترین پلت‌فرم‌ها برای طراحی و تولید نرم‌افزارهای کاربردی قابل نصب بر روی فناوری‌های همراه هستند.

پژوهشگران شرکت تک‌نت خاطرنشان کرده‌اند که اقتصاد نرم‌افزارهای کاربردی هم‌اکنون در مراحل ابتدایی رشد قرار دارد و در سال‌های آینده شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت.

آنها همچنین تاکید کرده‌اند که در سال‌های آینده موقعیت جغرافیایی و فرصت‌های شغلی مرتبط با نرم‌افزارهای کاربردی فناوری‌های همراه شاهد تغییر و تحولات گسترده‌تری خواهد بود.
  
کد مطلب: 21055
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام