۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۴۹

مشکلات نرم‌افزاری، اژدها را زمین‌گیر کرد

ايتنا - کارشناسان در ماه گذشته، به وجود مشکلات نرم‌افزاری در شبیه‌ساز فضاپیمای اژدها پی بردند.


بروز مشکلات نرم‌افزاری، پرواز فضاپیمای «اژدها»را به تعویق انداخت.

به گزارش ایتنا از شماران سيستم به نقل از پایگاه اینترنتی اسپیس فلایت ناو، این فضاپیما به شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) تعلق دارد.

ایلان ماسک مدیر اسپیس‌ایکس چندی پیش اعلام کرد سفینه فضایی اژدها در ماه آوریل به ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق خواهد شد.

این در حالی است که وی پیشتر از پرتاب اژدها در ماه دسامبر خبر داده بود ولی بروز مشکلات نرم‌افزاری، این پروژه را چند ماه به تعویق انداخت.

در ماه ژانویه نیز یک مدیر ارشد سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا از شناسایی مشکل در نرم‌افزار شبیه‌ساز این فضاپیما و به روزرسانی آن خبر داده بود.

آقای ماسک از حجم زیاد کارهایی که در هفته‌های پیش‌رو باید در این خصوص انجام شود، سخن گفت و بخش عمده‌ای از این کارها را «درستی‌سنجی عملکرد سیستم‌های ناکامی – پاسخ» فضاپیما عنوان کرد.

وی با اشاره به این که اژدها به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند تقریباً دو شکست از هر چیزی را تحمل کند، اظهار داشت: ما باید مطمئن شویم که سیستم‌های خطایاب در تمام حالات و شرایط به درستی کار می‌کند.

میزان تحمل‌پذیری خطا در اژدها موضوع مهمی است و از آنجا که این فضاپیما فقط چند متر پایین‌تر از ایستگاه فضایی بین‌المللی حرکت می کند، اهمیت آن بیشتر نمایان می‌شود.

کارشناسان در ماه گذشته، به وجود مشکلات نرم‌افزاری در اژدها پی بردند.

در ماه نوامبر سال گذشته، بخش عمده نرم‌افزارهای به کار رفته در اژدها به ناسا تحویل داده شد و ناسا یک ماه پس از آن، در ماه دسامبر، تحلیل‌های کامل و دقیق خود بر این نرم‌افزارها را به پایان رساند.
 
کد مطلب: 21003
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است