۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۳۹

کاسبی هکرها با حفره‌های امنیتی فیس‌بوک

ایتنا- فیس‌بوک برای جلب رضایت این افراد از کارت‌های اعتباری خاص سیاه رنگی که با همکاری شرکت ویزا صادر می‌شود بهره می‌گیرد.


حفره‌های امنیتی بی پایان فیس‌بوک باعث شده هکرها با گزارش کردن این حفره‌ها به مدیران این سایت برای خود کار و کاسبی نان و آب‌داری دست و پا کنند.

به گزارش ایتنا به نقل از خبرگزاری فارس، بنا به گفته سی نت، در ابتدا فیس‌بوک توجهی به این حفره‌ها نداشت، اما با افزایش اعتراضات کاربران مجبور شد این مساله را جدی بگیرد و برای تشویق کارشناسان امنیتی و هکرها به گزارش دادن این هکرها به روش جالبی نیز متوسل شد.

در حالی که اکثر شرکت‌ها با ارائه چک در ازای گزارش هر حفره امنیتی از خجالت کارشناسان امنیتی درمی‌آیند، فیس‌بوک برای جلب رضایت این افراد از کارت‌های اعتباری خاص سیاه رنگی که با همکاری شرکت ویزا صادر می‌شود بهره می‌گیرد.

این کارت‌های اعتباری ویژه برای خرید قابل استفاده بوده و تفاوت خاصی با کارت‌های اعتباری دیگر ندارند و در داخل خودپردازها هم قابل استفاده هستند.

کارشناسان امنیتی و هکرهایی که به طور مداوم با فیس‌بوک همکاری دارند این کارت‌ها را دریافت کرده و به ازای هر حفره ای که در این سایت شناسایی می‌کنند مبالغی را دریافت خواهند کرد.

البته تعداد افرادی که چنین کارت‌هایی دریافت کرده‌اند بسیار محدود است.
البته باید توجه داشت که این شیوه ابتکاری هنوز نتوانسته مشکلات امنیتی فیس‌بوک را به طور کامل حل کند.
 
کد مطلب: 20636
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام