۲
۰
plusresetminus
دوشنبه ۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۷
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران خبرداد

راه اندازی آزمایشی IPTV درتهران، مشهد و تبریز

ايتنا - این شبکه برای تمامی خدمات سرویس ویدیو درخواستی – VOD– قابل استفاده خواهد بود و کارآیی ارائه سرویس‌های تصویری را دارد.


رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران از راه‌اندازی آزمایشی IPTV درتهران، مشهد و تبریز خبر داد.

به گزارش ایتنا سیدمصطفی هاشمی در گفت‌وگو با موبنا با اشاره به اینکه طی چند ماه گذشته سرویسIPTV با همکاری صدا و سیما به صورت آزمایشی در سه شهر مشهد، تهران و تبریز راه‌اندازی شده، اظهار داشت:ارائه این سرویس با استفاده از صنعت فیبر نوری صورت گرفته است.

وی گفت:این شبکه برای تمامی خدمات سرویس ویدیو درخواستی – VOD– قابل استفاده خواهد بود و کارآیی ارائه سرویس‌های تصویری را دارد.

سید هاشمی در مورد ظرفیت‌بندی این شبکه و امکان استفاده همزمان کاربران از سرویس‌های IPTV ، خاطرنشان کرد: این امر به کیفیت و کمیت محتوای ارائه شده روی این شبکه و پذیرش آن از سوی مردم بستگی دارد.

امروزه بسیاری از سرویس‌دهندگان باند وسیع ارائه سرویس‌های نوین تلویزیونی را روی شبکه‌هایIP آغاز کرده‌اند.
به علت توسعه باند وسیع و پیشرفت‌های چشمگیر در ارائه فناوری‌هایی چون +ADSL۲ که توان پخش محتوای چند‌رسانه‌ای را با کیفیت بالا دارند بازار IP-TV پتانسیل بسیار خوبی برای رشد پیدا کرده است.
پخش دیجیتالی تلویزیون، ویدئو بر طبق تقاضا، فیلم بر طبق تقاضا که کاربران از یک" بانک فیلم"، فیلم مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنند، برنامه‌ها و محتواهای ذخیره ‌شده‌ای که لزومی به مشاهده بهنگام آنها نیست و کاربر می‌تواند آنها را دانلود و سپس مشاهده کند، سرویس‌های تلفنی گوناگون، دسترسی به اینترنت و آموزش از راه دور از جمله کاربردهای IP-TV است.
 
کد مطلب: 20571
نام شما
آدرس ايميل شما


amir
feedback
فعلا تو جو این سیستم هستن. دو ماه دیگه دلشونو میزنه بیخیال میشن . فیبر نوری کجا بود . اینجا صحبت سیم مسی و 120 کیلوبیت بر ثانیه ست اونم تقسیم بر هشت . دلشون خوشه بمولا .
feedback
Kuwait
خوب چطور ميشه از اين امكانات در مشهد استفاده كرد ؟ توضيحات بيشتر نداديد
چه سخت افزاري نياز است ؟
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام