۰
plusresetminus
يکشنبه ۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۲۵

رشد 2.3 درصدی شبکه جهانی اینترنت در سه ماهه سوم سال 2011

ايتنا - این افزایش بیش از هر چیز ناشی از ثبت دامنه سطح بالای کشورهای مختلف با پسوندهای کشوری مثل co.uk , .co.ir .de , .ir. و غیره است.


وری ساین که یکی از مهم‌ترین ثبت کننده‌های دامنه‌های اینترنتی در دنیا است، در آخرین گزارش خود از رشد ۲.۳ درصدی شبکه جهانی اینترنت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ خبر داده است.
به گزارش این شرکت در پایان ماه سپتامبر بیش از ۴.۹ میلیون دامنه (Domain) به شبکه جهانی اینترنت افزوده شده است.

به گزارش ایتنا از همكاران سيستم بر اساس گزارش وری ساین در پایان سه ماهه سوم سال جاری حدود ۲۲۰ میلیون دامنه اینترنتی به ثبت رسیده است که این مقدار در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته میلادی ۱۸ میلیون دامنه یا به عبارتی ۸.۹ درصد افزایش داشته است.

گزارش شرکت وری ساین نشان می‌دهد که این افزایش بیش از هر چیز ناشی از ثبت دامنه سطح بالای کشورهای مختلف با پسوندهای کشوری مثل co.uk , .co.ir .de , .ir. و غیره است.

ثبت این دامنه‌ها در مقایسه با سه ماهه دوم سال ۲.۷ درصد و در مقایسه با سال گذشته ۹.۸ درصد رشد داشته است.

هم اکنون بیش از ۸۶.۹ میلیون دامنه با پسوندهای کشوری در سراسر جهان وجود دارد.

پرکاربردترین پسوند های کشوری از نظر اندازه عبارتند از:
com، .de، .net، .uk، .org، .info، .tk، .nl، .ruو eu.

هم اکنون در سراسر جهان ۲۴۰ پسوند کشوری وجود دارد اما همین ۱۰ پسوند بیش از ۶۰ درصد دامنه‌های اینترنتی را از آن خود کرده‌اند.

براساس این یافته ها، .tk که متعلق به مجمع الجزایر توکلو در نیوزیلند است، پرکاربردترین پسوند در میان دامنه‌های ثبت شده به شمار می‌رود.

ثبت دامنه با پسوند .tk رایگان است و از همین جهت این پسوند بسیار مورد علاقه فرستندگان اسپم‌ها و سایر مجرمان اینترنتی است.

پسوند .cn که متعلق به کشور چین است کمترین کاربرد را در میان دامنه‌های ثبت شده دارد و علت آن هم قوانین محدودکننده کشور چین در باره ثبت دامنه‌های اینترنتی است.

کشورهای بزریل، استرالیا و روسیه بیشترین درآمد را از ثبت دامنه‌های اینترنتی در سه ماهه سوم سال جاری داشته‌اند.

گفتنی است شرکت بین‌المللی آیکان (ICANN) که مسئولیت آدرس‌هاى اینترنتى، پروتکل‌هاى شناسایى و دامنه‌هاى اینترنتى عمومى و کشورى را برعهده دارد، قرار است در آوریل سال آینده پسوندهای جدیدی را وارد سیستم نامگذاری خود کند که عمدتاً دامنه‌های سطح بالای عمومی (gTLDs) است.

این پسوندها به متقاضیان اجازه می‌دهد تا دامنه‌هایی با حروف الفبای غیرلاتین مثل الفبای سیریلیک که امروزه در کشورهای روسیه، اوکراین و بلغارستان رایج است، ثبت کنند.
 
کد مطلب: 20570
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام