۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۵۳

اصرار مجلس نمایندگان آمریکا به پیگیری قانون سانسور اینترنت

ایتنا- کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا می گوید جلسات رسیدگی خود به قانون جنجالی SOPA را که بین فعالان اینترنتی در امریکا به قانون سانسور اینترنت مشهور شده، ادامه می دهد.


 آی‌دی‌جی در این زمینه گفته است: این جلسات تا چند روز آینده ادامه می‌یابد و بعد از وقفه‌ای کوتاه به علت آغاز تعطیلات کریسمس مجدداً از سر گرفته می‌شود.

به گزارش ایتنا به نقل از خبرگزاری فارس، لامار اسمیت نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس آمریکا که از مدافعان جدی قانون جنجالی سوپا است، می‌گوید در شرایطی که بسیاری از نمایندگان کنگره در تعطیلات سال نو میلادی به سر برده و حضور مستمری در جلسات ندارند، جلسات رسیدگی به این قانون به علت حساسیتی که در مورد آن به وجود آمده حتماً ادامه خواهد یافت.

یکی از نگرانی‌های جدی مؤسسات فناوری آن است که اجرای این طرح به امنیت سایبر لطمات جدی وارد خواهد کرد.
بر اساس یک نظرسنجی ۸۰ درصد از شرکت‌های امنیت آی‌تی در آمریکا چنین عقیده‌ای دارند.

بر اساس قانون سوپا شرکت‌های سرویس‌دهنده اینترنت و ثبت‌کنندگان اسامی دامنه در صورت صدور حکم از سوی وزارت دادگستری آمریکا ملزم به بلوکه کردن اسامی دامنه وب‌سایت‌های خارجی ناقض کپی‌رایت هستند ولی بسیاری از فعالان اینترنتی این طرح را بهانه‌ای برای خفه کردن صدای مخالفان دولت آمریکا در اینترنت می‌دانند.

همچنین این نگرانی از سوی شرکت‌های امنیت آی‌تی مطرح شده که کاربران آمریکایی برای دسترسی به محتوای سانسور شده به استفاده از انواع فیلترشکن‌هایی روی می‌آورند که ممکن است در اصل برای سرقت اطلاعات شخصی کاربران یا حتی از سوی دولت‌های متخاصم با آمریکا طراحی شده باشند و در این صورت این قانون بیشتر بر ضد امنیت ملی آمریکا خواهد بود تا به نفع آن.
 
کد مطلب: 20510
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام