۲
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۱۶
مديرعامل پرورش داده‌ها:

هواوي با كاهش 20ميليون يورويي مبلغ قرارداد، پيمانكار اپراتور سوم شد

ايتنا - بيدآبادي: شرکت هوواوی چین که دید قرارداد ما و اپراتور سوم جدی شده به یکباره مبلغ پیشنهادی را ۲۰ میلیون یورو کاهش داد و گفت که به صورت فاینانس، مبلغ را دریافت می‌کند.


مدیرعامل شرکت پرورش داده‌ها گفت: در حالی که ما از نظر فنی از چینی‌ها برتر بودیم در آستانه انعقاد قرارداد با اپراتور سوم برای انجام بخش فناوری اطلاعات آن، شرکت هوواوی با کاهش یکباره ۲۰ میلیون یورو از مبلغ قرارداد پیمانکار این اپراتور شد.

به گزارش ایتنا از فارس، احمد بیدآبادی در هفدهمین نمایشگاه الکامپ افزود: شرکت پرورش داده‌ها پروژه FTTX را برای شرکت مخابرات استان اصفهان در دست اجرا دارد.
وی ادامه داد: این شرکت مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت را نیز در دست دارد.

بیدآبادی با اشاره به اعلام آمادگی پرورش ‌داده‌ها برای حضور در پروژه اپراتور سوم گفت: یک سال برای قرارداد با اپراتور سوم تلاش و رفت و آمد کردیم و در این راه نیز ۵/۱ میلیارد تومان هزینه شد.
وی ادامه داد: حتی پس از یک سال برای انجام بخش فناوری اطلاعات این پروژه، با اپراتور سوم قرارداد نیز امضا کردیم.

رییس هیئت مدیره شرکت پرورش داده‌ها ادامه داد: شرکت هوواوی چین که دید قرارداد ما و اپراتور سوم جدی شده به یکباره مبلغ پیشنهادی را ۲۰ میلیون یورو کاهش داد و گفت که به صورت فاینانس، مبلغ را دریافت می‌کند.
بیدآبادی گفت: به این ترتیب مسئولان اپراتور سوم از انعقاد قرارداد با ما منصرف شدند و با هوواوی چین قرارداد امضا کردند و هم‌اکنون چینی‌ها این پروژه را انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: فاینانس به ابزاری در دست چینی‌ها تبدیل شده است که این امتیاز ویژه چینی‌ها، طرف قرارداد می‌تواند مبلغ قرارداد را در مدت پنج سال آینده و به صورت قسطی به چینی‌ها پرداخت کند؛ بانک مرکزی ایران نیز تضمین می‌کند که برای مثال اپراتور سوم، این پول را در پنج سال آینده به چینی‌ها پرداخت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در پروژه اپراتور سوم از چینی‌ها چیزی کم نداشتیم، گفت: حتی توانایی‌های برتر فنی ما، باعث شد که از نظر فنی امتیاز بیشتری از چینی‌ها به دست آوریم و برای انجام پروژه انتخاب اول شویم؛ اما چینی‌ها از هر راهی، با ارایه پیشنهادهای ارزان‌تر مشتری‌ها را به سمت خود می‌کشند.
 
بیدآبادی افزود: هم‌اکنون نیز پروژه‌ای را برای بیلینگ شرکت ارتباطات زیرساخت انجام دادیم که در ابتدا توانایی بالقوه انجام آن را به صورت کامل در داخل کشور و با متخصصان خود نداشتیم. بیدآبادی گفت: اما برای انجام چنین پروژه‌هایی راه‌حل‌های منطقی وجود دارد؛ همانند روشی که دیگر کشورهای پیشرفته برای انجام پروژه‌های خود به کار می‌برند.

وی افزود: در این پروژه هفت نفر مشاور خارجی را استخدام کردیم و این افراد مدیریت پروژه را انجام دادند و کارهای اجرایی برعهده متخصصان داخلی است؛ پس از آن متخصصان داخلی ما، از کار کردن در کنار این هفت نفر، روش کار را یاد گرفتند.

بیدآبادی گفت: این مشاوران خارجی در کشورهای پیشرفته ۱۰ هزار یورو دستمزد می‌گیرند و ۴۰ درصد آن را نیز مالیات می‌پردازند.

بیدآبادی افزود:‌ به این ترتیب مشاور خارجی با انگیزه برای ایرانی‌ها کار می‌کند و علاوه بر اینکه متخصصان ما هم‌اکنون از آنها کار یاد گرفته‌اند و بدون حضورشان آنها پروژه را در دست دارند، از آنها برای انجام پروژه‌های بعدی نیز ایده گرفته‌اند و می‌توانیم پروژه‌های بعدی را خودمان انجام دهیم.

این فعال بخش خصوصی تاکید کرد بنابراین در جاهایی که گفته می‌شود، پروژه‌ها جدید هستند و متخصصان ایرانی توانایی علمی انجام آن را ندارند، نیز می‌توانیم از مشاوران خارجی بهره ببریم و کار را یاد بگیریم؛ لزومی ندارد که با این بهانه فرصت انجام پروژه را از دست بدهیم و صفر تا صد پروژه‌ها را به خارجی‌ها واگذار کنیم.
 
کد مطلب: 20473
نام شما
آدرس ايميل شما


مرتضی
feedback
Iran, Islamic Republic of
این شرکت که میخواست از ایران بره چطور شد که یهو پشیمان شد و حالا هم پیمانکار قرارداد این اپراتور که قرار بود مدتی قبل وارد بازار بشه و با تأخیر زیاد اومده بشه ؟
علیرضا
feedback
Iran, Islamic Republic of
ببین به خدا اینها هم واسما قیافه میگیرن با یه بهونه های خاصی قصد داشتن مبلغ قراردادشون رو بالا ببرن که موفق نشدن ، حالا که دیدن از همین اب باریک هم خودشون رو میندازن تصمصیم جدیدی گرفتن که این تصمیم نه اینکه به نفعشون شده بلکه بضررشون هم شد!! حالا هم این هم به نفع ما شده و هم بضرر ما از یه لحاظ تخفیف هنگفتی شامل حال ما شده و هم شرکت ایرانی منزوی شده!!! مسولان فکری به حال این کارها بکنند.
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای