۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۰۰

مایکروسافت و آمازون پیشتاز فناوری پردازش ابری

ايتنا - در این مطالعه که بر روی شانزده شرکت صورت گرفته است، شش شرکت نمره قبولی گرفته و بقیه رد شده‌اند.شرکت ناسونی (Nasuni)، یکی از مهم‌ترین عرضه کنندکان درگاه‌های پردازش ابری اخیراً در مطالعه‏‌ای که بر روی شرکت‌های تامین کننده خدمات پردازش ابری انجام داده، به این نتیجه رسیده که شرکت‌های مایکروسافت و آمازون در این زمینه پیشتاز هستند.

به گزارش ایتنا از همكاران سيستم، ناسونی در مطالعه خود شرکت‌های تامین کننده خدمات پردازش ابری را از نظر مولفه‌هایی مثل عملکرد، ثبات، دسترس پذیری و قابلیت ارتقا مورد بررسی قرار داده است.

در این مطالعه که بر روی شانزده شرکت صورت گرفته است، شش شرکت نمره قبولی گرفته و بقیه رد شده‌اند. آمازون، مایکروسافت و AT&T از مهم‌ترین شرکت‌هایی هستند که از نظر ناسونی نمره قبولی گرفته‌اند.

براساس یافته‌های ناسونی پلت‌فرم S۳ آمازون از نظر مولفه‌های یادشده بهترین عملکرد و کمترین نقص را داشته است.
پلت‌فرم Azure مایکروسافت نیز از این نظر پس از آمازون قرار دارد و حتی از نظر سرعت انتقال داده‌ها از آمازون عملکرد بهتری داشته است.

شرکت‌های Peer۱ Hosting، Nirvanix و Rackspace Cloud نیز از جمله شش عرضه کننده خدمات پردازش ابری هستند که از نظر شرکت ناسونی در این آزمون نمره قبولی گرفته‌اند.
البته ناسونی در گزارش خود هیچ اشاره‌ای به ده شرکت دیگر نکرده است.

آندرس رودریگز، مدیر عامل شرکت ناسونی در این باره گفته است: «امیدواریم که شرکت‌هایی که در این بازی جایگاه خوبی ندارند، اشکالات کار خود را بیابند و آنها را برطرف کنند. ما می‌خواهیم تا آنجا که ممکن است بر تعداد عرضه کنندگان این خدمات افزوده شود و هزینه‌های آنها نیز کاهش یابد.»
 
کد مطلب: 20472
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای