۳
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۲۱
به گفته رییس سازمان فناوری اطلاعات

اپراتور چهارم آمد

ایتنا - اپراتور چهارم به منظور فعاليت در لايه دسترسي ديتا، قرار است ارتباطات ديتا را بر بستر فيبر نوري تا در منازل افراد اجرا كند.رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران تاكيد كرد: اپراتور چهارم در واقع همان مجري پروژه FTTX است كه فيبر نوري را تا منازل، ساختمان‌ها يا ادارات مي‌برد كه خدمات و سرويس‌هاي زيادي برروي اين شبكه پياده و ارائه خواهد شد.

به گزارش ایتنا علي حكيم‌جوادي رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: اپراتور چهارم در واقع همان مجري پروژه FTTX است كه بستر مناسب براي در اختيار گذاشتن پهناي باند مناسب براي توسعه كسب و كارها از طريق فناوري اطلاعات است.

وي گفت: فيبر نوري تا در منازل به‌زودي راه‌اندازي مي‌شود و اپراتور مربوطه مي‌تواند دسترسي به پهناي باند بالا را براي خانواده‌ها و كسب و كار و ادارات ايجاد كند.

حکيم‌جوادي ابراز كرد: اپراتور چهارم به منظور فعاليت در لايه دسترسي ديتا، قرار است ارتباطات ديتا را بر بستر فيبر نوري تا در منازل افراد اجرا كند كه حداكثر پهناي باند اپراتور چهارم كه برخي آن را اپراتور فناوري اطلاعات نيز مي‌نامند، متناسب با كاربرد متفاوت خواهد بود.

وي افزود: به عبارت ديگر اين اپراتور شبكه‌اي است كه خدمات ديتا را ارائه مي‌كند و پهناي باند مورد نياز آن بستگي به كاربردها و سرويس‌هاي ارائه شده از طريق اين شبكه دارد.

به گزارش ايسنا حکيم‌جوادي پيش از اين نيز گفته بود:‌ موضوعاتي از قبيل تلويزيون‌هاي کابلي تا انواع و اقسام موضوعات مختلف مي‌توانند در راستاي اين پروژه تعريف شوند، بنابراين اپراتور چهارم براي ايجاد اين شبکه و ايجاد چنين سرويس‌هايي مي‌آيد، زيرا بسياري از آن سرويس‌ها با توجه به شبکه حال حاضر يا قابل استفاده نيست و يا با محدوديت مواجه است.

به گفته او در دورکاري با يک سيستم ويدئو کنفرانس با تکنولوژي HD، مي‌شود يک کنفرانس کاملا زنده و حتي بين استاني داشت و اپراتور چهارم مي‌آيد تا اين شبکه را ايجاد کند.
 
کد مطلب: 20176
نام شما
آدرس ايميل شما


poop
feedback
نفهمیدیم الان امد یا 5 سال دیگه امد یا این امد از اون نیامداست چرا مطلب ناقص میزنید
arash
feedback
Iran, Islamic Republic of
جالبه ظاهرا هیچ حرفی از اینترنت روی این فیبر ها نیست!
خوب همین صدا و سیما که هست و هزینه هم ندارد دیگر چرا فیبر نوری؟
مرتضی
feedback
شما فقط خبرهای همین سایت و نگاه کنید که مسئولین تا حالا چندین بار ادعای رساندن فیبرنوری به درب منازل ووو رو کردند و فقط ادعا بود و تاکنون عملی نشده باز هم انتظار دارید تا باور کنیم عملی میشه .هنوز اپراتور سوم که این همه صحبتش بود قرار بود که خیلی زودتر از اینها بیاد هم خبری نشده فقط و فقط هر روز میان یه ادعا میکنند .تازه اصلا" صحبت از اینترنت نیست برای اپراتور 4 اگر قرار باشه از اون فقط بخاطر دسترسی و استفاده از ویدئو کنفرانس استفاده بشه که دیگه چرا اینقدر هزینه و یا شبکه های اینترنتی تازه همین الانشم خودتون بهتر در جریانید که صدا و سیما هم اونقدر مخاطب نداره.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام