۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۰۵

تبدیل بازی‌های دوبعدي به سه بعدی در گوشی‌های هوشمند LG

ايتنا - LG قرار است که این تکنولوژی جدید را برای اولین بار در گوشی Optimus ۳D خود در ماه اکتبر به بازار عرضه نماید.
تبدیل بازی‌های دوبعدي به سه بعدی در گوشی‌های هوشمند LG


LG در نمایشگاه IFA ۲۰۱۱ برلین اعلام کرده که نرم‌افزاری مبتنی بر OpenGL طراحی کرده که قابلیت تبدیل بازی‌های دو بعدی به سه‌بعدی را بر روی گوشی‌های هوشمند دارا می‌باشد.

به گزارش ایتنا این فناوری که در واقع یک موتور گرافیکی مبدل سه‌بعدی است، بر روی سیستم عامل آندروئید عرضه خواهد شد.
این اولین موتور گرافیکی سه‌بعدی برای گوشی‌های همراه هوشمند در جهان می‌باشد.

LG قرار است که این تکنولوژی جدید را برای اولین بار در گوشی Optimus ۳D خود در ماه اکتبر به بازار عرضه نماید.

به نظر می‌رسد که این مبدل بازی‌های سه‌بعدی مورد توجه هر دو گروه تولیدکنندگان بازی‌ها و کاربران گوشی‌های هوشمند قرار گیرد.
هرچند کمپانی‌های تولید کننده این بازی‌ها قادر به تولید نمونه سه‌بعدی بازی‌های خود بوده و همچنین نیازی به سرمایه‌گذاری‌های سنگین در زمینه مالی و منابع انسانی ندارند، ولیکن گوشی‌های هوشمند ال.جی می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای و در هر زمان و مکانی بازی‌های دوبعدی را به سه‌بعدی تبدیل کنند.

مطابق اين گزارش به زودی افراد علاقه‌مند به بازی می‌توانند با استفاده از این قابلیت Optimus ۳D به راحتی در هنگام بازی دوبعدی، روی دیدن بازی به صورت سه‌بعدی سوئیچ کنند و از بازی‌ها لذت ببرند.

هنگامی که افراد یک بازی دوبعدی را از طریق مبدل سه‌بعدی باز می‌کنند، این برنامه به صورت اتوماتیک در میان لیست بازی‌های دو بعدی موجود با قابلیت ارتقا آنها به سه‌بعدی جست‌وجو نموده و بدون تغییر تنظیمات اولیه بازی آن را به سه‌بعدی تبدیل می‌کند.
در صورت عدم وجود بازی در لیست بازی‌های دو بعدی بر پایه OPEN GL، افراد می‌بایست تنظیمات آن را خود انجام دهند.

شايان ذکر است که این مبدل منحصر بفرد ال جی، به صورت خودکار عمق هر بخش از اجزاي تصاویر بازی را بر اساس موقعیت آنها شناسایی کرده و تصویر گرافیکی دو بعدی را به طور جداگانه به هر چشم ارسال می‌کند.

علاوه بر این با تولید دو تصویر مجزا از پیش‌زمینه و پس‌زمینه، تصاویر مربوطه را توسط لایه مخصوصی که Parallax نامیده می‌شود به صورت مجزا به چشم چپ و چشم راست ارسال می‌کند و در نتیجه به آنها عمق می‌بخشد.

شرکت ال جی توانسته است چندین گواهینامه معتبر جهانی برای تکنولوژی موجود در مبدل بازی‌های دوبعدی به سه‌بعدی خود دریافت نماید.
کد مطلب: 19505
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر