۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۳۹

آغاز بکار رسمی ایمیل ایرانی

ايتنا - يك مقام مسئول: در آینده نزدیک برای استفاده از خدمات دولت الکترونیک استفاده از ایمیل ایرانی برای دستگاه‌های خدمات دهنده و نیز خدمات گیرندگان الزامی و برای تمامی مردم داشتن یک آدرس ایمیل بومی ضروری خواهد بود.


معاون سازمان فناوری اطلاعات از آغاز به کار رسمی ایمیل ایرانی "ایران دات آی آر " خبر داد و گفت: این سرویس دهنده می‌تواند بدون هیچگونه محدودیتی به هر تعداد تقاضا برای دریافت پست الکترونیکی پاسخ دهد.

به گزارش ایتنا از مهر، سازمان فناوری اطلاعات هفته گذشته با ارسال پیام کوتاهی به برخی از مشترکان موبایل از آغاز به کار سرویس ایمیل درگاه ملی خدمات الکترونیکی ایران خبر داد و از کاربران اینترنت خواست برای ایجاد و ثبت پست الکترونیکی ایرانی به درگاه IRAN.IR مراجعه کنند.

علی اصغر انصاری - معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در تشریح چگونگی عملکرد ایمیل ایرانی و آغاز بکار رسمی آن اظهار داشت: پست الکترونیکی درگاه ملی ایران پیش از این به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیده بود و هم اکنون با حل مشکلات فنی می‌تواند به صورت عمومی به مراجعه هر تعداد کاربر برای دریافت ایمیل پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه در این مرحله کاربر باید با پرکردن فرم اطلاعات اولیه خود، مانند ثبت نام در دیگر سرویس دهنده‌های ایمیل عمل کند، ادامه داد: برای ایجاد یک ایمیل چه از نوع داخلی و چه از نوع خارجی آن، ابراز هویت کاربر الزامی است.

معاون سازمان فناوری اطلاعات با تاکید براینکه ایمیل "ایران" در کنار دیگر ایمیل‌های داخلی سرویس‌دهی خود را آغاز کرده و در داخل کشور میزبانی می شود، به وجود برخی نواقص در شروع به کار این سرویس اشاره کرد و گفت: هر سرویس در آغاز به کار خود قطعا با مشکلاتی روبرو بوده و ممکن است شرایط آن قابل رقابت با دیگر سرویس ها نباشد اما ایمیل "ایران" مزایای رقابتی خود را داشته و به تدریج و با امکانات در دست ارائه به طور قطع ایمیل "ایران" نیز قابل رقابت با دیگر سرویس دهنده‌ها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کاربران اینترنت می‌توانند در کنار تمامی پست‌های الکترونیکی که هم اکنون دارند و از آن بهره می‌برند از سرویس دهنده ایمیل ایرانی "ایران دات آی آر" هم استفاده کنند.

انصاری تاکید کرد که اقبال مردم به سرویس دهنده‌های اینترنتی تنها مختص به امکانات فنی نیست و بسیارند سرویس‌هایی که از سوی غول‌های فناوری ارائه می‌شوند اما مورد استقبال قرار نمی‌گیرند و برای آنکه کاربران به استفاده از ایمیل ایرانی که برای تقویت توان فنی داخلی و حفظ هویت ایرانی ایجاد شده ترغیب شوند، درصدد راهکار ارائه مدل‌های کسب و کار جدیدی هستیم که بتواند کاربران را جذب کند.

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به موتور جست‌وجوی بومی در کشورهایی مانند چین، کره و روسیه که نسبت به موتورهای جست‌وجوی گوگل و یاهو رتبه اول را در این کشورها دارند، گفت: استفاده از فناوری‌های بومی که با استفاده از توان فنی داخل هر کشوری ایجاد می‌شود به کاربری‌های داخلی پر استفاده نیز مربوط است.

انصاری با اشاره به فراخوان همکاری با بخش خصوصی برای پروژه موتور جست‌وجو و ایمیل بومی که با هدف رونق کسب و کار در این بخش اعلام شده است، تاکید کرد: ایمیل ایرانی در حجم پیوست محدودیت ندارد و کاربران براساس نیاز خود می‌توانند فایل‌های پرحجم را نیز از طریق این سرویس ارسال کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد که در آینده نزدیک برای استفاده از خدمات دولت الکترونیک استفاده از ایمیل ایرانی برای دستگاه‌های خدمات دهنده و نیز خدمات گیرندگان الزامی و برای تمامی مردم داشتن یک آدرس ایمیل بومی ضروری خواهد بود.
کد مطلب: 19470
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
این پیروزی بزرگ را به همه انسان های کره زمین و حتی کرات دیگر تبریک می گوییم و امیدواریم برنامه های ما برای مشت محکم زدن به دهان دشمنان داخلی و خارجی همچنان ادامه داشته باشد.
...
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام