کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

با وضع قوانین جدید

چین مبارزه با هکرها را شدت می‌بخشد

15 شهريور 1390 ساعت 10:43

ایتنا – دولت چین گفته است جنگ با هکرها را تشدید می‌کند.بنا به گفته رسانه‌های دولتی چین، دادگاه عالی و دادستانی این کشور با صدور بیانیه‌ای از تشدید جنگ با هکرها خبر داده‌اند.

به گزارش ایتنا به نقل از رویترز، بر این اساس مجازات‌های جدیدی علیه کسانی که به طور غیرقانونی به سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های الکترونیکی وارد شوند، وضع گردیده است.

شینهوا، خبرگزاری رسمی دولت چین گفته است بر اساس این قوانین، هر کس اطلاعاتی را خرید و فروش کند که می‌داند به طور غیرقانونی به دست آمده، مشمول مجازات‌های کیفری خواهد گردید.

این قوانین همچنین در مورد کسانی که از طریق پنهان‌کاری و به طور غیرقانونی به اطلاعات دست یابند و نیز کاربرانی که بدون مجوز اقدام به کنترل شبکه‌ها نمایند، صدق می‌کند.

در این بیانیه با اشاره به این که چنین اقدامات خلافی به طور فزاینده در حال گسترش است، تصریح شده این امر شکل‌گیری تجارت‌های وسیعی در اینترنت را در پی داشته است.

مقامات چینی معتقدند وضع این مجازات‌ها، در از بین بردن زمینه‌های درآمدزایی هکرها و دیگر مجرمانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، موثر است.

بر اساس این گزارش، آمریکا بارها اعلام کرده است بسیاری از حملات سایبری از کشور چین سرچشمه می‌گیرد و معمولاً سازمان‌های مدافع حقوق بشر و شرکت‌های آمریکایی هدف این حملات هستند.

چین با رد این ادعا، می‌گوید خودش یکی از بزرگترین قربانیان هکرها در جهان به شمار می‌رود.

بنا به اعلام شینهوا، هکرها در سال ۲۰۰۹ بیش از ۴۲ هزار سایت چینی را دستکاری و مخدوش نموده‌اند.


کد مطلب: 19446

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/19446/چین-مبارزه-هکرها-شدت-می-بخشد

ايتنا
  https://www.itna.ir