۱۰
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۳

دغدغه دائمی کاربران ایرانی؛سرعت و کیفیت پایین اینترنت

ایتنا - محدودیت پورت پرسرعت اینترنت از موارد مهم و دغدغه‌ای است که کاربران آن را بیان می‌کنند.
دغدغه دائمی کاربران ایرانی؛سرعت و کیفیت پایین اینترنتمحدودیت برای ارائه سرویس اینترنت به کاربران از سوی شرکت‌های اینترنتی برای یک کاربر خانگی وجود دارد؛‌به عنوان مثال شرکت‌ها محدودیت ارائه سرویس اینترنت دارند و نمی‌توانند بیش از ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه ارائه دهند.

به گزارش ایتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان، محمد اسمی - مدیر یک شرکت اینترنتی - با بیان این مطلب اظهار کرد: بحث دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران در کشور محسوب می‌شود و از سویی سرعت پایین اینترنت و کیفیت پایین آن نیز از دیگر مباحثی است که مشکل‌ساز شده و کاربران از آن شکایت دارند.

وی با تاکید بر این که کاهش قیمت پهنای باند باید به صورت مداوم صورت بگیرد گفت: کاربر نهایی در کشورمان اینترنت را فوق‌العاده ارزان دریافت می‌کند و بهتر است به جای این موضوع و پرداختن به کاهش قیمت اینترنت برای کاربر نهایی، راه برای استفاده بیش‌تر کاربران باز شود.

او با بیان اینکه اینترنت در ایران گران نیست، درباره کاهش قیمت اینترنت از سوی مخابرات و تأثیر آن برروی کاربران نهایی گفت: این موضوع و تأثیر کاهش ۲۰ درصدی قیمت برای شرکت‌ها و به دنبال آن برای کاربران نهایی، بسته به نوع شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت متفاوت است.

اسمی ادامه داد: در یک شرکت بزرگ اینترنتی مثل شرکت ندا که هزاران کاربر دارد، قیمت اینترنت ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه شرکت را شامل شود و طبیعتاً وقتی قیمت اینترنت ۲۰ درصد کاهش یافت، نهایتاً این شرکت می‌تواند پنج تا هفت درصد قیمت خود را برای کاربران کاهش دهد.

این فعال اینترنتی تصریح کرد: از طرفی قیمت اینترنت نسبت به ۱۰ سال گذشته کاهش یافته و این در حالیست که همه هزینه‌ها افزایش یافته و تا پنج برابر رشد داشته است و درآمد خانوارها هم تا پنج برابر افزایش داشته است.

او ادامه داد: حال این سوال پیش می‌آید که شرکت‌های فعال این حوزه که با این تورم روبه‌رو هستند و نمی‌توانند قیمت اینترنت را برای جبران هزینه‌ها افزایش دهند و از سویی با کاهش قیمت اینترنت روبه‌رو هستیم؛ پس آن‌ها چگونه می‌توانند جبران خسارت کنند؟ چه راهکاری وجود دارد؟

وی در پایان یادآور شد: شرکت‌های این حوزه با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند و برخی ورشکسته شده و عده‌ای نیز از راه‌های دیگر ادامه حیات می‌دهند.
کد مطلب: 18866
نام شما
آدرس ايميل شما


x
feedback
Iran, Islamic Republic of
نه عزیز در آمد خانواده ها 5 برابر کاهش یافته، خودتون را به اون راه زدید.
امید
feedback
ما چقدر ارزون میخریدیم و خبر نداشتیم!!!

دستشون درد نکنه...الان احساس شرمندگی میکنم...یه شماره حساب بدین مابقی پول رو بریزیم توش!
feedback
يه چيز هم بدهكار شديم!
حسین
feedback
United States
واقعا خجالت داره
اگه قیمت اینترنت کاهش پیدا کنه بازم فایده نداره تا موقعی که ترافیک حجمی وجود داشته باشه اینترنت 256 رو بهتون بدن ماهی 9 تومن ولی هر گیگ ترافیکو 5 هزار تومن حساب کنن بازم همون اشو همون . .. . .
feedback
Iran, Islamic Republic of
اخ دلم کباب شد. این بیچاره ها چقدر ضرر می کنند. اصلا من دیگه از اینترنت استفاده نمی کنم تا اینها خسارت نبینند.
خوبه؟!
feedback
یه بنده خدا داشت توی پیاده رو راه میرفت.دید تابلو زدن سرعت بیش از 120کیلومتر ممنوع.اگر بیشتر بری معرفی میکنیمت تیمارستان!
معین
feedback
United Kingdom
وقتی هنوز خودشون قبول ندارن که اینترنت گرانه و نه ارزان , باید خواب افزایش سرعت و کاهش قیمت رو دید . منظورم اینه که هنوز معضل اینترنت از سوی مقامات درک نمیشه . خب البته حق هم میدم چون خودشون و هفت خوانوارشون از اینترنت کمتر از 1 مگ در ثانیه استفاده نمیکنن واسه همین سرعت براشون عالیه و هیچ مشکلی تو مبحث اینترنت وجود نداره
میرزایی
feedback
Iran, Islamic Republic of
عزیز دلم میخوای یه جشن گل ریزون برای شرکتت بگیریم اخیییییی
اگه پول نیست شما برای رضای خدا به مردم اینترنت میدی دیگه ؟ چه ثوابی میبری شما
البته قیمت اینترنت تو ایران 12 برابر ترکیه 4 برابر این جنوبی ها ی خلیج فارس 125 برابر کره 250 برابر ژاپن هست
کیفیتشم که خودتون بهتر میدونید که از اخر چهارمیم
برادر من افغانستان و پاکستان هم قیمت وسرعت اینترنتشو از مال ما مناسب تره
بهنام
feedback
دستتون در نکنه واقعا سرعت بالاست اجرتون با خدا باشه .قیمت ها هم واقا خیلی خوبه است ولی نمیدونم چرا برادرای افغانی سرعتشون ازما بیشتره وپول کمتری می دن
عباس
feedback
Iran, Islamic Republic of
واقعا جیگر کباب شد . باید یه سایت بزنن برای کمک های مردمی به اونها . من خودم به نشانه همدردی دیگه از اینترنت استفاده نمیکنم .
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام