۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۱

معرفی اولین نت بوک ۱۰. ۱ اینچی خورشیدی دنیا

ایتنا - NC۲۱۵علاوه بر این برای تضمین کیفیت و کارائی این مدل در حین استفاده از انرژی خورشیدی از صفحه نمایش ضد بازتابش با کیفیتی در ساختار این مدل بهره برده که در نور شدید روز نیز خوانائی خود را حفظ می‌کند.
معرفی اولین نت بوک ۱۰. ۱ اینچی خورشیدی دنیا


شرکت سامسونگ نت بوک جدیدی را با نام NC۲۱۵ به جمع مدل‌های قبلی این شرکت در این کلاس افزوده است.

به گزارش ایتنا، این مدل گذشته از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته حاضر در آن برای اولین بار در این کلاس از یک باتری خورشیدی در کنار باتری اصلی خود برای تأمین انرژی دستگاه استفاده نموده است.

که بدین ترتیب یکی از مشکلات اصلی کاربران نت بوک‌ها یعنی نیاز مداوم به شارژ دستگاه کاملا مرتفع می‌شود.

NC۲۱۵علاوه بر این برای تضمین کیفیت و کارائی این مدل در حین استفاده از انرژی خورشیدی از صفحه نمایش ضد بازتابش با کیفیتی در ساختار این مدل بهره برده که در نور شدید روز نیز خوانائی خود را حفظ می‌کند.

پنل‌های خورشیدی تعبیه شده در این دستگاه در صورت قرارگیری در نور مستقیم خورشید برای دو ساعت می‌توانند انرژی مورد نیاز این مدل را برای یک ساعت دیگر تأمین کنند که بدین ترتیب این فناوری علاوه بر افزایش قابلیت جابجائی کاربران در سالم سازی محیط زیست و عدم استفاده از انرژی ناشی از سوخت‌های فسیلی نیز تأثیر بسزائی خواهد داشت.

البته در کنار این پنل خورشیدی NC۲۱۵ طبیعتاً از یک باتری قدرتمند داخلی نیز استفاده می‌کند که با یک بار شارژ تا ۱۴. ۵ ساعت به تأمین انرژی این مدل خواهد پرداخت.

این باتری با فناوری شارژ هوشمندانه سامسونگ می‌تواند تا ۸۰ درصد ظرفیت خود را در طی ۱۰۰۰ بار انجام شارژ مجدد حفظ نماید که این رقم ۳ برابر نمونه‌های مشابه در دیگر برندها بوده و نیاز به تعویض باتری در یک پروسه طولانی مدت را بسیار کاهش داده و از این طریق نیز کمک شایانی به کاهش آلودگی محیط زیست و دور ریزی باتری‌های مستامل خواهد نمود.

صفحه نمایش ۱۰.۱ اینچی حاضر در NC۲۱۵ یکی از با کیفیت‌ترین نمونه‌ها در کلاس مدل‌های نت‌بوکی‌ست این صفحه نمایش LED که در طراحی آن از پوشش ضد بازتابش بدون اثر آینه‌ای استفاده شده در محیط آزاد و در نور روز نیز با تکیه بر روشنائی فوق‌العاده خود عملکرد قابل قبولی را ارائه می‌دهد.

روشنائی این صفحه نمایش برابر ۳۰۰nit است که این رقم بطور متوسط ۵۰ درصد بیشتر از صفحه نمایش‌های معمول دیگر مدل‌های این کلاس است.

در اطراف این صفحه نمایش از یک قاب بسیار باریک و ظریف استفاده شده که علاوه بر زیبائی فوق‌العاده حداقل تأثیر را بروی کاهش سایز صفحه نمایش بر جای می‌گذارد.

اطلاعات دیگر در مورد این صفحه نمایش همچون وضوح و کنتراست آن در اطلاعات تکمیلی در مورد این مدل ارائه خواهند شد.

صفحه کلید استفاده شده در این مدل یک نمونه با کلیدهای کاملا تفکیک شده موسوم به island-type keyboard است که علاوه بر ایجاد فیدبک و تفکیک فوق‌العاده در افزایش چشمگیر سرعت تایپ نیز تاثیر ویژه‌ای برجای می‌گذارد.

ساختار پردازشی NC۲۱۵ بر اساس نسل جدید پردازنده‌های دو هسته‌ای Intel Atom شکل گرفته که علاوه بر بالا بردن چشمگیر کیفیت و سرعت پاسخگوئی سیستم شرایط ایده آلی برای اجرای بازی‌ها و پشتیبانی کامل از اپلیکیشن هائی نظیر Adobe Flash در پخش با کیفیت استریم‌های آنلاین تحت شبکه همچون ویدئوهای سایت یوتیوب و مواردی از این دست را با پائین آوردن هم‌زمان میزان مصرف باتری فراهم می‌آورد.

از دیگر ویژگی‌های پیشرفته این مدل می‌بایست به سرعت بسیار بالای بوت سیستم عامل در زمانی بسیار کوتاه و در عرض چند ثانیه اشاره نمود که در اجرای آن از ترکیب گزینه‌های Sleep و Hibernation برای بهبود هرچه بیش‌تر زمان لودینگ سیستم عامل بدون از دست رفتن اطلاعات استفاده شده است.

پورت‌های USB این مدل در حالت Sleep نیز می‌توانند برای شارژ کردن دیگر گجت‌های منطبق همچون اسمارت فون‌ها بکار گرفته شوند که در این حالت حتی با تمام شدن باتری دستگاه نیز می‌توان از پنل‌های خورشیدی برای شارژ کردن از طریق پورت‌های USB سود جست.

وزن NC۲۱۵ برابر ۱.۳۲ کیلوگرم است که برای یک نمونه ۱۰. ۱ اینچی وزنی بسیار متعادل و مناسب در افزایش هرچه بیشتر قابلیت جابجائی آن محسوب می‌شود.
کد مطلب: 18836
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام