۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۷ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۵۶

انگشتان منبع انرژی لپ‌تاپ‌ها می‌شوند

ایتنا - به‌واقع می‌توان چه جایگزین بهتری برای شارژ لپ‌تاپ پیدا کرد که هم از انرژی برق بی‌نیازمان بکند و هم اینکه نیازی به استفاده از کرم‌های ضدآفتاب نداشته باشیم!
انگشتان منبع انرژی لپ‌تاپ‌ها می‌شوندلپ‌تاپ‌های خورشیدی از لحاظ کم کردن نیاز کاربران به استفاده از منابع شارژ عادی لپ‌تاپ‌های خوبی هستند اما به دلیل نیاز دائم به قرار گرفتن در برابر نور خورشید کمی آزاردهنده به نظر می‌رسند.

اما به‌واقع می‌توان چه جایگزین بهتری برای شارژ لپ‌تاپ پیدا کرد که هم از انرژی برق بی‌نیازمان بکند و هم اینکه نیازی به استفاده از کرم‌های ضدآفتاب نداشته باشیم!

به گزارش ایتنا به نقل از فارنت، پاسخ دقیقاً همین جا زیر انگشتان من است! بله تایپ کردن و دقیقا همین ضربه وارد کردن به صفحه کیبورد ایده‌ای است که به ذهن دانشمندان استرالیایی خطور پیدا کرده است.


محققان دانشگاه RMIT استرالیا بر این باورند که لپ‌تاپ‌های نسل آینده بدین روش شارژ خواهند شد. این محققان به دنبال استفاده از صفحات پیزوالکتریک در زیر صفحه کلید لپ‌تاپ‌ها هستند تا انرژی مکانیکی حاصل از ضربات شما بر روی صفحه کلید را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و انرژی کافی برای شارژ لپ‌تاپ شما را تأمین کنند.

موفقیت در استفاده از صفحات پیزوالکتریک در سیگارهای الکتریکی این محققان را به این باور رسانده که در استفاده از این صفحات در لپ‌تاپ‌ها در آینده نیز به موفقیت خواهند رسید.

دکتر مازو باسکاران یکی از اعضای ارشد این تیم تحقیق در این خصوص می‌گوید:

انرژی حاصل از پیزوالکتریک‌ها می‌تواند در شارژ تلفن‌های همراه از طریق راه رفتن کفش‌ها بر روی صفحات، تأمین انرژی لپ‌تاپ‌ها با استفاده از انرژی تایپ کردن و یا حتی استفاده از فشار خون انسان برای تأمین انرژی دائمی ضربان ساز قلب مورد استفاده قرار بگیرد.

مانند بسیاری از استفاده‌های رایج از نانوفناوری صفحات پیزوالکتریک هم هنوز به مرحله استفاده تجاری و انبوه نرسیده‌اند اما شما اکنون هم می‌توانید رویای لپ‌تاپی بدون نیاز به انرژی برق را در سر بپرورانید! اگر چه امیدواریم این انرژی آنقدر باشد که کاربران را به عوارض بعدی تایپ زیاد مانند آرتروز انگشتان دست دچار نکند!
کد مطلب: 18636
نام شما
آدرس ايميل شما


اريـــــــــــايي
feedback
Iran, Islamic Republic of
دمت قــــــــــيـــــــــــژ