۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۱۳

ارائه پلتفرم SaaS توسط شرکت سیمانتک

ایتنا - شرکت سیمانتک که بیشتر به تولید نرم‌افزارهای امنیتی و ضدویروس شهره است، اخیراً از عرضه یک پلتفرم SaaS خبر داده است.
ارائه پلتفرم SaaS توسط شرکت سیمانتک


نرم‌افزار به عنوان یک سرویس (software-as-a-service) یا به اختصار SaaS که یکی از زیرشاخه‌های رایانش ابری به شمار می‌رود، امروزه به یکی از موضوعات مورد توجه شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات تبدیل شده است.

به گزارش ایتنا به نقل از شماران سیستم، شرکت سیمانتک که بیشتر به تولید نرم‌افزارهای امنیتی و ضدویروس شهره است، اخیراً از عرضه یک پلتفرم SaaS خبر داده است.

 این پلتفرم که Symantec Backup Exec نام دارد، با هدف آسان کردن روش‌های پشتیبان‌گیری، بایگانی و مدیریت اطلاعات برای شرکت‌ها تولید و عرضه شده است.

بنا به گفته سیمانتک، سازمان‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از این پلتفرم، اطلاعات خود را مدیریت و ذخیره نمایند.

انجام این امور بدون نیاز به نرم‌افزارهای درون‌سازمانی (نرم‌افزارهایی که باید بر روی رایانه کاربران نصب شود) یا کارمندان متخصص انجام می‌شود.

بنا به اعلام شرکت سازنده، مدیران سازمان‌ها با استفاده از این پلتفرم قادر خواهند بود روند پشتیبان‌گیری از اطلاعات موجود در سرور‌ها و رایانه‌ها را به طور خودکار به این پلتفرم بسپارند، تا این اطلاعات به مراکزداده‌ای که توسط سیمانتک اداره می‌شود ارسال و در آنجا نگهداری گردد.

این امر می‌تواند صرفه‌جویی زمان و هزینه‌ای هنگفتی برای شرکت‌های استفاده‌کننده به ارمغان آورد.

آقای روان ترولوپ (Rowan Trollope) نایب رئیس بخش رایانش ابری سیمانتک با اشاره به افزایش تقاضاهای مربوط به رایانش ابری گفت: بر اساس این تقاضا‌ها ما باید ظرفیت مراکزداده خود را گسترش دهیم تا بتوانیم سرویس‌های SaaS را به مشتریان خود در بیش از ۱۱۲ کشور جهان ارائه نماییم.

گفتنی است یکی از مزیت‌های SaaS آن است که کاربر برای استفاده از آن نیاز به دریافت مجوز از شرکت تولیدکننده ندارد؛ دقیقاً برخلاف آن چیزی که به هنگام استفاده از نرم‌افزارهای سنتی شاهد هستیم.
کد مطلب: 18198
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم