کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پهنای باند اینترنت هر کاربر را حداقل ۱۰۰ برابر می‌کنم!

خبرگزاری واحد مرکزی خبر , 19 ارديبهشت 1390 ساعت 15:29

ایتنا - با اجرای این طرح، ‌پهنای باند به بیش از 8 و 12 مگابایت بر ثانیه و یا به هر میزان كه درخواست شود، در اختیار همگان قرار خواهیم داد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش صد برابری پهنای باند اینترنت با هزینه یک ودو دهم میلیاردلار در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایتنا به نقل از واحد مرکزی خبر، رضا تقی‌پور در حاشیه هیات دولت با اشاره به برنامه پنجم توسعه گفت: احکام خوبی در این برنامه در حوزه فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده که برنامه ریزیهای اجرایی ان اغاز شده است.

وی افزود: در کمیته‌های مختلف به همه دستگاههای اجرایی موضوع تحول در فناوری اطلاعات ابلاغ شده که از این منظر، کشور با یک جهش روبرو خواهد بود.

وزیر ارتباطات در خصوص انقلاب در حوزه اینترنت گفت: برنامه ما رساندن فیبر نوری به درب منازل و مراکز کسب وکار است که مجوز کلی این طرح را از دولت گرفته‌ایم.

تقی‌پور افزود: در حال برنامه ریزی این طرح هستیم تا کنسرسیومی کار اجرایی این طرح را شروع کند.

وی گفت: با اجرای این طرح حداقل ۱۰۰ برابر پهنای باند کنونی اینترنت برای هر کاربر خواهیم داشت.

تقی‌پور افزود: با شروع کارهای اجرایی این طرح، حدود ۱۸ ماه برای نهایی کردن ان وقت لازم است که امیدواریم ظرف دو الی سه ماه اینده کلید این کار زده شود.

وی گفت: با اجرای این طرح، ‌پهنای باند به بیش از ۸ و ۱۲ مگابایت بر ثانیه و یا به هر میزان که درخواست شود، در اختیار همگان قرار خواهیم داد.

وزیر ارتباطات در پاسخ به اینکه نام این تحول را چه می‌شود گذاشت افزود: به تعبیری با توجه به اینکه دولت دهم اولین دولت الکترونیکی نامیده شده است، این طرح را می‌توان آماده سازی بسترهای این دولت خواهیم بود.

تقی‌پور گفت: ‌با اجرای این طرح همه خدمات دولت در این شبکه عظیم و با ظرفیت بالای مخابراتی جریان می‌یابد.


کد مطلب: 18000

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/18000/پهنای-باند-اینترنت-کاربر-حداقل-۱۰۰-برابر-می-کنم

ايتنا
  https://www.itna.ir