۰
plusresetminus
پنجشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۵
در اقدام اخیر نوکیا

واگذاری سیمبین به شرکت Accenture

ایتنا - نوکیا اعلام کرد می‌خواهد فعالیت‌های مربوط به نرم‌افزارهای سیمبین را به شرکت Accenture واگذار کند.
واگذاری سیمبین به شرکت Accenture


Accenture خدمات اکوسیستم گوشی‌های هوشمند آینده نوکیا را ارائه می‌دهد.

به گزارش ایتنا، دیروز در نیویورک نوکیا و شرکت Accenture اعلام کردند می‌خواهند همکاری استراتژیکی را آغاز کنند.

نوکیا در این همکاری فعالیت‌های مربوط به نرم‌افزارهای سیمبین را برون‌سپاری کرده و ۳ هزار نفر از کارمندانش را به شرکت Accenture منتقل می‌کند.

در همین حال، Accenture خدمات نرم‌افزاری موبایل را برای گوشی‌های هوشمند آینده نوکیا فراهم می‌کند.

به گزارش ایتنا، در این همکاری، که منوط به توافق نهایی است، از شرکتAccenture خواسته می‌شود که توسعه نرم‌افزارهای سیمبین، پشتیبانی از خدمات و انتقال ۳ هزار نفر از کارمندان نوکیا به این شرکت را عهده‌دار شود.

هر دو شرکت انتظار دارند در طول تابستان ۲۰۱۱ این توافقنامه به مرحله نهایی برسد و روند انتقال کارمندان تا پایان سال ۲۰۱۱ خاتمه پیدا کند.

کارمندانی که انتقال داده می‌شوند در چین، فنلاند، هند، انگلیس و امریکا در حال کار هستند.

این کارمندان از همان ابتدا کار خود را با فعالیت‌های نرم‌افزاری سیمبین نوکیا شروع خواهند کرد.

پس از مدتی، شرکت نوکیا و Accenture فرصت‌های جدیدی برای آموزش و انتقال مجدد کارمندان منتقل شده ایجاد خواهد کرد.

این مشارکت شامل برنامه‌هایی برای شرکت Accenture می‌شود که طی آن باید خدمات نرم‌افزاری موبایل، تجاری و کاربردی را حول پلت‌فرم ویندوزفون برای نوکیا و دیگر شرکای این اکوسیستم ایجاد ‌کند.

بنابر این توافقنامه، Accenture یک شریک برتر برای فعالیت‌های توسعه گوشی‌های هوشمند نوکیا و همینطور تامین‌کننده برتر خدمات خواهد بود.

مارتی کول، مدیر اجرایی شرکت ارتباطات Accenture (Accenture Communications) و گروه فناوری برتر (High Tech group) گفت: « همکاری با نوکیا، توانایی ما را افزایش داده تا به مشتری‌ها در صنایع گوناگون کمک کنیم که با استفاده از قابلیت موبایل برنامه‌های تجاری خود را پیشرفت دهند و آن را ساده‌تر کنند. این یک موفقیت بزرگ برای نوکیا و شرکت Accenture به حساب می‌آید.»

به گزارش ایتنا، یو هارلو، نایب رئیس اجرایی بخش گوشی‌های هوشمند نوکیا، در ادامه افزود: « این همکاری، تعهد مداوم نوکیا برای ارتقای سیمبین و خدمت‌رسانی به مشتریان گوشی‌های هوشمند نوکیا را نشان می‌دهد. نظر به اینکه ما از پلت‌فرم اولیه گوشی‌های هوشمند به سمت ویندوزفون تغییر مسیر داده‌ایم، انتقال نیروهای مستعد ماهر به Accenture نیز الزام ما به آماده کردن کارمندان سیمبین با فرصت‌های شغلی جدید و بالقوه را ثابت می‌کند.»

شرکت Accenture و نوکیا از سال ۱۹۹۴ همکاری خود را آغاز کرده‌اند.

در اکتبر سال ۲۰۰۹، شرکت Accenture واحد سرویس‎های حرفهای نوکیا را که مهندسی و پشتیبانی از سیستم‌عامل سیمبین برای کارخانه‌های سازنده موبایل و تامینکنندگان خدمات به عهده داشت خرید و سپس آن را به عنوان جزء اصلی در مجموعه خدمات موبایلی Accenture به کار گرفت.

کد مطلب: 17897
نام شما
آدرس ايميل شما