۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۴۷

تلویزیون اینترنتی منتظر محتوا

ایتنا - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مورد آخرین وضعیت راه اندازی تلویزیون اینترنتی در کشور گفت: این پروژه از لحاظ فنی آماده بهره‌برداری و عرضه عمومی است اما نیازمند مشارکت سازمان صدا و سیما برای تامین محتوا است.
تلویزیون اینترنتی منتظر محتوا


صابر فیضی با بیان اینکه راه‌اندازی پروژه تلویزیون اینترنتی– IPTV – هنوز با سازمان صدا و سیما به صورت کامل نهایی نشده اظهار داشت: مذاکرات مثبتی در این زمینه شکل گرفته به نحوی که با اعلام آمادگی این سازمان راه اندازی پروژه قابل انجام خواهد بود.

به گزارش ایتنا به نقل از مهر، وی با بیان اینکه به لحاظ فنی از سوی شرکت مخابرات ایران آمادگی عرضه و راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی در کشور وجود دارد، ادامه داد: یک طرف این پروژه مربوط به شرکت مخابرات ایران است و طرف دیگر آن به سازمان صدا و سیما بر می‌گردد که مسئولیت محتوا با آن سازمان است.

فیضی تاکید کرد: این شبکه برای تمامی خدمات سرویس ویدیو درخواستی – VOD– قابل استفاده خواهد بود و کارآیی ارائه سرویس‌های تصویری را دارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در صورت موافقت و مشارکت سازمان صدا و سیما در بحث تامین محتوا فعال‌سازی پروژه تلویزیون اینترنتی – IPTV – در کشور ممکن خواهد بود.

وی در مورد ظرفیت‌بندی این شبکه و امکان استفاده‌همزمان کاربران از سرویس‌های IPTV ، خاطرنشان کرد: این امر به کیفیت و کمیت محتوای ارائه شده روی این شبکه و پذیرش آن از سوی مردم بستگی دارد.

فیضی پیش از این نیز گفته بود: کانال‌های انتقال تصویر شبکه برای این ارائه این سرویس آماده شده اما ارائه IP-TV مستلزم تهیه محتوا برای انتشار، مدیریت محتوا و رساندن آن با کیفیت و امنیت مناسب به کاربر نهایی است برای این منظور شبکه تست شده و منتظر دریافت محتوا از سازمان صدا و سیما هستیم.

 IP-TV به ارسال و پخش برنامه‌های تلویزیونی برای مشترکان از طریق زیرساخت باند وسیع و توسط پروتکل اینترنت گفته می‌شود که این پدیده جهانی فرصتی را برای شرکت‌های مخابراتی جهت استفاده بهتر از زیرساخت‌های خود به منظور ارسال ویدئو و محتوای دیجیتال روی شبکه‌های IP فراهم کرده است.

امروزه بسیاری از سرویس‌دهندگان باند وسیع ارائه سرویس‌های نوین تلویزیونی را روی شبکه‌هایIP آغاز کرده‌اند.

به علت توسعه باند وسیع و پیشرفت‌های چشمگیر در ارائه فناوری‌هایی چون +ADSL۲ که توان پخش محتوای چند‌رسانه‌ای را با کیفیت بالا دارند بازار IP-TV پتانسیل بسیار خوبی برای رشد پیدا کرده است.

پخش دیجیتالی تلویزیون، ویدئو بر طبق تقاضا، فیلم بر طبق تقاضا که کاربران از یک" بانک فیلم"، فیلم مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنند، برنامه‌ها و محتواهای ذخیره ‌شده‌ای که لزومی به مشاهده بهنگام آنها نیست و کاربر می‌تواند آنها را دانلود و سپس مشاهده کند، سرویس‌های تلفنی گوناگون، دسترسی به اینترنت و آموزش از راه دور از جمله کاربردهای IP-TV است.
کد مطلب: 17726
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام