۷۸
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۲
تکذیبيه وزارت ارتباطات

اينترنت ملي جايگزين اينترنت جهاني نخواهد شد

ایتنا - وزارت ارتباطات با ارسال جوابيه‌اي، موضوع جايگزيني اینترنت ملی به جاي اینترنت جهانی را رد كرد.
اينترنت ملي جايگزين اينترنت جهاني نخواهد شد

پیرو درج خبري با عنوان « از ابتدای شهریور؛ اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی می‌شود »، وزارت ارتباطات جوابیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش ایتنا، متن کامل جوابیه وزارت ارتباطات كه به امضاي سيدمحمدحسين‌پور، مشاور وزير و مديركل روابط عمومي اين وزارتخانه رسيده، به شرح زیر است:


مسئول محترم سایت ایتنا
با سلام
احتراماً، عطف به مطلب مندرج در آْن سایت با عنوان «از ابتدای شهریور؛ اینترنت ملی جایگزین اینترنت جهانی می‌شود»، جوابیه ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود. لذا مقتضی است، از آن جا که این مطلب به هیچ عنوان از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد تایید نمی باشد، هر چه سریع‌تر نسبت به انتشار جوابیه ذیل در سایت اقدام نمایند. ناگفته پیداست که این وزارتخانه، با توجه به انتشار این مطلب تخیلی و غیرواقعی در آن سایت، با تغییر و حذف حتی اندکی از این جوابیه موافق نبوده و در صورت هر گونه جرح و تعدیل در متن حاضر، تا زمان حصول نتیجه مطلوب از پیگیری موضوع از طرق قانونی منصرف نخواهد شد. بنابراین لازم است وفق قانون، جوابیه ذیل به صورت کامل و بی کم و کاست در اسرع وقت در آن سایت درج شود:
طی روز گذشته، انعکاس مصاحبه‌اي تخیلی از قول جناب آقای دکتر تقی پور، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه "نشست هم‌اندیشی و راهبردی طرح ملی خرید اعتباری (میزان)" که فاقد هیچگونه منبع موثقی است، به محملی برای عقده گشایی‌ها و موج سواری‌های تعدادی از شبه‌رسانه‌ها و محافل سیاسی جناح‌زده داخلی و استعمارگران خارجی بدل شده است. رسانه‌هایی که سعی دارند با طرح منویات نادرست و جهت‌دار خود، یک مقوله ملی را، حتی به بهای لگدمال کردن منافع ملی کشور، به ابزاری برای تخریب و تخطئه دولت بدل کنند.
اما معلوم نیست، چرا مسئولان این سایت خبری، خواسته یا ناخواسته، به عنوان ارگان تبلیغاتی غرب، عمل کرده و با فراهم آوردن خوراک خبری لازم برای این رسانه‌های معاند، زمینه سوءاستفاده از مطلبی بی‌پایه و اساس را فراهم کرده‌اند و در مطلبی یکسویه، غیرحرفه‌ای، و حتی کاملا توهمی!!، نسبت به موضوع مهم، تخصصی و کاملا واقعی ایجاد شبکه ملی اطلاعات، مطالبی یک سر تخیلی را، بدون وجود منبع رسمی و معتبر داخلی، از قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نموده‌اند که در اینجا با تاکید مجدد بر تکذیب این سخنان خاطر نشان می‌شود، این مطلب، هیچ گونه پایه و اساسی ندارد و مورد تأیید این وزارتخانه نمی‌باشد.
این در حالی است که، در اخبار رسمی و معتبر، مطلب به گونه‌ای دیگر انعکاس یافته که نشان از بی‌تجربگی و عدم تسلط خبرنگار آن سایت در پوشش اخبار دارد که در این جا جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع هموطنان عزیز مطلب اصلی به نقل از واحد مرکزی خبر ارائه می شود.
واحد مرکزی خبر، آن روز در حاشیه همین نشست، در گزارشی واقعی به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آورده است که: " وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که، در این نشست گفته شد ۱۸ ماه دیگر ثبت نام این طرح از طریق شبکه ملی اطلاعات خواهد بود، پاسخ داد:" توضیحی که این مسئول داد، درباره دسترسی به فیبر نوری است. با اجرای این طرح که یکی از مراحل اصلی شبکه ملی اطلاعات است، فیبر نوری را به در منازل و محل‌های کسب و کار، بنگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات دولتی خواهیم رساند. معنی این کار این است که پهنای باند موجود همان طور که معاون اول محترم رئیس جمهور گفت، به صد برابر برای هر کاربر افزایش می‌یابد."
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که این پهنای باند چه زمانی افزایش می‌یابد نیز افزود: "مرحله اول آن ۱۸ ماه دیگر است که هسته اولیه یا مرحله اول دسترسی شبکه فیبر نوری به در منازل بتواند آغاز به کار کند." و همانطور که مشاهده می‌شود، هیچگونه اشاره‌ای به جایگزین کردن اینترنت ملی به جای اینترنت جهانی در سخنان وزیر محترم ارتباطات و یا دیگر مسئولان نظام نشده است.
لذا، از آن جا که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات جزء تکلیف دولت طبق برنامه پنجم توسعه است، و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این خصوص بارها تأکید کرده است که این شبکه در فازهای مختلف در طول برنامه پنجم توسعه به بهره‌برداری خواهد رسید و با وجود شبکه ملی اطلاعات، پهنای باند مورد نیاز داخل از پهنای باند دسترسی به شبکه جهانی اینترنت تفکیک شده و محدودیت سرعت دسترسی به اینترنت برداشته می‌شود و در عین حال می‌توان اطلاعات را با امنیت بیشتر و در راستای تحقق هرچه سریع‌تر دولت الکترونیکی انتقال داد، ادب حرفه‌ای حکم می‌کند از پخش اخبار بی‌اساس و دروغ‌زنی به اشخاص اجتناب نموده و در جهت کمک به دولت برای پربارتر شدن این طرح حرکت کرد.
لذا، از آن جا که مطلبی با این محتوا در هیچ خبرگزاری معتبر داخلی یافت نشد، ضروری است، مسئولان آن سایت در اسرع وقت نسبت به انتشار این جوابیه در سایت خود و حذف مطلب ادعایی اقدام نمایند. در غیر این صورت، موضوع از طریق مراجع قانونی تا حصول نتیجه مطلوب دنبال می‌شود.توضيحات ایتنا:
1 - خبر مورد نظر در قالب دروغ سيزده و البته حول يك سوژه مهم منتشر شد و در سايت‌هاي گوناگون(از انواع مختلف خبري و جناحي و...) گسترش يافت، و نيز در سايت ایتنا هم منتشر شد و طبعا به دليل اهميت سوژه، مورد توجه نيز قرار گرفت، اما اصل نكته حتي در ميان خوانندگان سايت نيز به وضوح مشهود است. كمي دقت نشان مي‌دهد كه درصد بالايي از نظرات خوانندگان(كه شمار آن در نوع خود كم‌نظير است) به شوخي بودن يا احتمال كم آن يا... اشاره كرده‌اند.
2 - واكنش روابط عمومي وزارت ارتباطات در اين ميان بي‌سابقه و تعجب برانگيز است. زماني كه حتي كامنت‌هاي منتشره در پاي خبر به نكته فوق اشاره مي‌كنند، و نشان از آن دارد كه بسادگي اصل موضوع را دريافته‌اند، «ادب حرفه‌اي» حكم مي‌كند كه از كنار خبرهاي اينچنين بسادگي بگذرند، و يا حداكثر با تكذيب به «تخيلي» بودن آن اشاره نمايند، اما ايراد اتهام‌هاي فراوان با ادبياتي غريب به سايتي تخصصي كه سال‌هاست با اتكا به نيروي متخصص و مستقل خود، به رشد و ارتقاي دانش فني و فرهنگ‌سازي رايگان در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات پرداخته، دور از شان دستگاهي است كه يكي از وظايف آن، تعامل صحيح با رسانه‌هاي تخصصي و كمك به تقويت آنهاست.
3 - با وجود اهميت اين سوژه(كه البته هنوز منشاء شروع آن معلوم نيست)، طبيعي بود كه نظرات مختلفي بيان گردد و برخي دست‌اندركاران اينترنت نيز به ويژه با توجه به كسب و كار خود واكنش نشان دهند(كه در نظران خبر مشهود است)، اما اگر كمترين پيامد اين خبر اين باشد كه نهايتا وزارت ارتباطات، اساسا چنين خبر و تصميمي را «تكذيب» مي‌كند، بايد مجموعا آن را سبب خير دانست، و به نظر مي‌رسد نگراني‌هاي موجود در اين صنعت و كسب و كار، قابل رفع خواهد بود.
کد مطلب: 17535
نام شما
آدرس ايميل شما


مهندس نرم افزار
feedback
چه روابط عمومی سطح پایینی داره وزارتخانه محترم
واقعا برای وزیر متاسفم که ...........................
كاوه
feedback
Iran, Islamic Republic of
بابا جنبه! بابا ظرفيت!
همه فهميدن دروغ سيزدهه اما شما نفهميدي؟
آرش
feedback
Iran, Islamic Republic of
باید با این سایت برخورد شدید قضایی بشه.
کورش
feedback
عجب جوابیه‌ای! آدم می‌ترسد نظرش را بنویسد نکند به او هم انگ دشمنی و حقوق بگیر غرب (شرقش اشکال ندارد؟) و جاسوس اسرائیل بزنند!
کورش
feedback
با این حال خوشحالم که خبر دروغ بود هرچند ترسم از به واقعیت پیوستن آن هنوز برطرف نشده است.
feedback
Iran, Islamic Republic of
بد نیست از آقای وزیر در مورد انتشار اخبار کذب مرتبط با حوزه فضایی کشور در زمان ریاست ایشان بر سازمان فضایی ایران و همچین دوران وزارت ایشان و در حال حاضر که ارتباطی بین سازمان و وزارت مربوطه وجود ندارد، سوالاتی پرسیده شود.
هادي
feedback
Iran, Islamic Republic of
عجب دروغ 13 حالگير كننده اي بود.
نزديك بود سكته كنم :d
داود
feedback
Kuwait
آقا آرش من 4 ساله كه دارم هر روز به سايت ايتنا سر ميزنم هيچ خبري نبوده كه كذب باشه,اين چه حرفيه كه بايد با اين سايت برخورد قانوني بشه,بايد برن به اون كسي كه خبر رو داده كه مطمئنم از متخصصان ايتنا نبوده برخورده شه
dideban
feedback
مدیر محترم سایت بهتره به جاب فرافکنی قبول کنید که براساس یک اشتباه عمدی خبر را منتشر کردید اگر راست می گویی این خبر دروغ 13 بود چرا در روز 14 منتشر شد و اینکه چرا هیچ جایی در خبر نوشته نشده بود که این دروغ 13 است و توصیه می شود قبل از استفاده از اخبار سایت های دیگر حتما منبع اصلی خبر را چک بفرمایید.
به جای زیر سوال بردن وظایف ذاتی سایرین بهتر است چند متخصص واقعی به کار بگیرید تا اشتباهاتی از این دست برای شما بزرگوار اتفاق نیافتد.
feedback
United States
دوستان عزیز این خبر دروغ 13 بود ولی اگر یه نظر به اوضاع اینترنت کشور بیندازید (مثل سرعت کم ، فیلتریگ شدید و کنترل محسوس و نامحسوس) متوجه میشوید که این خبر زیاد هم دروغ نیست و تقریباً اینترنت کشور ما اینترنت ملی هست . علاوه بر این یک طرح دیگر در مورد اینترنت پاک و ناپاک بوسیله وزارت ارتباطات در دستور کار است که تقریباً مشایه همین چیزی است که عنوان شد . به نظر من این خبر زیاد هم دروغ نیست
یک دانشجو
feedback
وزارتخانه ای که کم آورده است آن هم در مقابل نظرات مردم در خبر اشاره شده

در ضمن واقعا تکذیبیه لحنش بده
فولادی
feedback
Germany
سایتی که این دروغ سیزده رو برای اولین بار منتشر کرد سایت www.kamtarin.com بود که البته با تبریک 13 نوروز کاملا معلوم بود این فقط یه شوخیه!
feedback
United States
اینترنت جهانی حق مسلم ماست
مهدی
feedback
Iran, Islamic Republic of
به این وزیر و این روابط عمومی وزارتخانه و این دولت مهورز راستگو دست مریزاد می گویم. واقعا براشون متاسفم.
به جوابیه شان دوباره نگاهی بیاندازید تا ببینید بخشی از مشکلات ای تی کشور از کجا اب می خورد.
وحید
feedback
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم ایتنا شما هم داداش
محمد
feedback
Iran, Islamic Republic of
کلا خبر خیلی عجیب بود امروز عصر یکی از دوستان به من گفت یه 1 ساعتی خشکم زد که مگه میشه اینترنت رو جمع کرد و شبکه ملی رو جایگزینش کرد. تصور ایران بدون اینترنت واقعا خیلی سخته.
خدا رو شکر که خبر صحت نداشته.
رضا
feedback
United Kingdom
آفتاب آمد دلیل آفتاب: اونوقت این یعنی چی اگر خبر دروغه: "با وجود شبکه ملی اطلاعات، پهنای باند مورد نیاز داخل از پهنای باند دسترسی به شبکه جهانی اینترنت تفکیک شده و محدودیت سرعت دسترسی به اینترنت برداشته می‌شود و در عین حال می‌توان اطلاعات را با امنیت بیشتر و در راستای تحقق هرچه سریع‌تر دولت الکترونیکی انتقال داد،......
فریدون
feedback
تو خبر مصاحبه با وزیر هست و وزیر این سخن رو گفته اونوقت مدیر کل روابط عمومی تکذیبش میکنه
فکر کنم اون بهتر از وزیر یادشه که وزیر چی گفته
یه بنده خدا
feedback
Iran, Islamic Republic of
واقعا باید به این وزارت خونه و ادبیاتش یه جایزه ادبی داد ! از مدیر محترم سایت ایتنا خواهشمند است که افشاگری کند تا معلوم شود که چه کسانی تو این قضیه ذی نفع اند و چه کسانی ضرر میکنند ! به نظر من که ما چه بخواهیم چه نخواهیم اینترنت نداشته مون ملی میشه ! مثل بقیه چیزامون که ملی شد و الان داریم حالشو می بریم !
مهرداد
feedback
من خیلی وقت پیش این خبر و شنیده بودم که البته فقط طرح شده و خبری از اجراش نبود تا همین به قول شما دروغ 13.جای تاسفه که خیلی ها اینجوری برخرد میکنن با این پدیده.گفتم پدیده چون خودمم مشکوکم که اسمشو بذارم پیشرفت یا...
کامران
feedback
Iran, Islamic Republic of
زیاد عجله نکنید این فقط برای این بود که عکس العمل مردم و رسا نه هارو ببینن این طرح داره پیاده می شه اما با یه اسم دیگه اینتر نت پاک !

با شه باشه ار ار
فرشاد
feedback
Iran, Islamic Republic of
من با آقا کامران موافقم . و فکر میکنم
عکس العملهای کاربران اینترنت میتونه جلوی این طرح ناپاک رو بگیره.
رجائی زاده
feedback
United Kingdom
اگه اینترنت جهانی در ایران برداشته شه همه مارا مسخره می کنند؟

کسی باید مسئول اینترنت باشه که بدونه اینترنت چیه کسی که می خواد اینترنت جهانی را جایگزین کنه حتما نمی دونه اینترنت چیه!
خدایا به داد ما برس.
masoud
feedback
Iran, Islamic Republic of
کابل نوری ؟
فیلتر ؟
128 kb
ملی ...
arash
feedback
Iran, Islamic Republic of
باشه آقا وزیر محترم که راست میگه دوستان اصلن نگران نباشید من از خدامه که اینترنت جهانی رو قطع کنن یک راه رسیدن به اینترنت پر سرعت و بدون محدودیت هست بوقتش میفهم.
سعید
feedback
Iran, Islamic Republic of
من که اصلا از کذب بودن خبر مطمئن نیستم چون اگه کمی به گذشته برگردیم می بینیم که در مطبوعات ورزشی هم این اتفاق همیشه میفته
aaaa
feedback
Iran, Islamic Republic of
بنده به عنوان طلبه نظرم این هست که سرعت اینترنت تو ایران واقعا افتضاح هست وباعث شرم چطور خجالت نمیکشند وادعای پیشرفت میکنند بنده برای کمترین کار تحقیقاتی که باید 2دقیقه طول بکشه 2ساعت وقتم هدر میره به خاطر سرعت پایین اینترنت محتوای اینترنت هم اصلا تو ایران وجود ندارد که استفاده بشه اینترنت پر از سایت مستهجن هست ولی دریغ از سایتهای با محتای علمی وتحقیقاتی
حسن
feedback
Iran, Islamic Republic of
مادر بزرگ من 80 سالشه و سوادشم در حد خوندن نوشتنه هر وقت حرف از سرعت کم اینترنت بشه و اینکه اینترنت چیه و از کجا میاد، میگه خوب نمیشه ما واسه خودمون یه اینترنت بزنیم که دیگه به آمریکا احتیاج نداشته باشیم. بعدش هم چند تا فحش به آمریکا میده. فک کنم افکار مادر بزرگم در حد وسیع مطرح شده که دولت به فکر اینترنت ملی یا هرچی که اسمش آخر سر بشه افتاده.
Mahdy
feedback
به نظر من اصل خبر، اگرچه ظاهرا دروغ روز 13 هست، ولی درسته و وزارت محترم ارتباطات به دنبال سنجش واکنش افکار عمومی در پی عملی کردن طرح جایگزینی اینترنت ملی به جای اینترنت جهانی است.
عادل
feedback
Kuwait
اگه می خواهین اینترنت رو قطع کنین و یک شبکه داخلی برای کار های اداری بزنین
اسمش رو عوض نکنین و نزارین اینترنت بگین شبگه داخلی اداری خیال همه رو راحت کنین
حمید
feedback
ببنید دوستان یک اشتباه کلی که همه دارند اینه که نمی دونند واژه اینترنت چیه؟
بابا اینترنت یک شبکه مجازی هستش که هیچ کشوری و دولتی و شخصی مالک اون نیست پس بکار بردن واژه اینترنت ملی کاملا غلطه
به جاش باید از شبکه ی واسط ملی به کار برد. زیرا این شبکه واسطی بین کاربران و شبکه ی اینترنتی هست. تازه این شبکه دارای زیر شبکه های دیگری مثل شبکه ملی دانشگاه ها یا شبکه ملی بیمارستان ها وو...............
در حقیقت این شبکه با واسطه یک شبکه انترانت است.
محمد
feedback
Iran, Islamic Republic of
من به عنوان یک دانشجوی مهندسی مخابرات از مسیولین می خواهم به جای اینکه اینترنت را محدود کنند به فکر اصلاح سیستم های مخابراتی و تعویض کابل های کواکسیال به فیبر نوری و نیز استفاده از اینترنت های ماهواره ای باشند زیرا با پیشرفت صنعت مخابرات در جهان ما نیز باید به فکر جهانی شدن باشیم نه دوری از جهان
مرتضی
feedback
خدا اون روز رو نیاره که نت هم ملی بشه!
گر چه الانشم کاملا ملیه!!
sajjad
feedback
Iran, Islamic Republic of
ظاهرا از همین الان یه سری جیزا ملی شدن. مثل یوتوب ملی(www.aparat.com), ویکیدیا ملی (daneshnameh.roshd.ir), چیزیم که زیاده بی بی سی ملی,... دوستان از همین حالا به فکر فیلترشکن ملی هم باشین! حالام اینترنت ملی میشه.در مراحل بعد مرزها بسته میشه , المپیک ملی برگزار میشه و سپس آسمان بسته شده تا امکان رسیدن امواج ماهواره ای و همچنین سفرهای هوایی میسر نباشد.
Ali
feedback
Iran, Islamic Republic of
Man modat ha pish ye pishnahadi ke yek daneshjoo dade bood dar rabete ba joda kardane pahnayeband dakheli az khareji ke raad shode boodo khoondam, migoft ke Iran mogheeyatesh khobe biain ma beshin internet provider asli be keshvar haye dige ham internet bedim, hamintoor ravesh haee hast ke bikhodi traffic bala nare, agar bayanie dorost bashe, bakhshi az Idea oon mitoone bashe, jaryan ine ke site haee ke dar Iran host mishavand dige requestesh bikhoodi nemire biroon marz Iran dobare bargarde, mostaghiman vasl mishe be server ee ke Iran dare host mikone, intori ye alame rahi ke bayad aval request be kharej marz bere az oonja dobare redirect she biad dakhele Iran jologiri mishe, AGAR IN BASHEEE!!!! agar na masoolin:
1- E-Mail ha dakheli mishe
2- 90% site ha host shode dar khareje marz hastan
3- Resource yek keshvar hichvaght be resource tamame donya nemirese

Agar filter javab nadade manish in nist ke shoma biaid bar aksesh konid va hame ro filter konid begin in site ha baz bashan ( agar jaryan cache rast bashe)

CACHE MAMNOOE!! INTERNET YEK SHABAKEYE SANIE EE HAST!! CACHE YANI CHI!???
جواد
feedback
بابا وقتی این دولت میاد سایت دهخدا رو فیلتر میکنه چه انتظاری از اینترنت ملی دارید؟؟؟
کریمی
feedback
Iran, Islamic Republic of
نمیدونم بخندم یا گریه کنم ،
شما چقدر ساده هستید ،
باید به این جور چیزا خندید ، این بحث ها ارزش فکر کردن هم ندارد .
اگه تونستی بدون هوا زنده بمونی ، میتونی بدون اینترنت هم زندگی کنی.

موفق باشید
ناشناس
feedback
Germany
هنوز نامه رسمي به "درب منازل" مي گيه "در منازل"،‌بعد ميان ايده ميدن كه اينترنت ملي داشته باشيم بهتره ! دست برداريد، كامنت هاي اول هم هميشه موافق هر طرحيه كه همه باهاش مشكل دارن!
ما هم گوشامون مخملي !
افشین
feedback
همینی که الان داریم اینترنت ملی تا 2 کلمه تایپ میکنیم میگه فیلتر خدا میدونه دیگه میخان چی کارش کنن به جای این کارا و این همه خرج بیخود برید یه خورده فرهنگ سازی کنید تا اون جونی که میشینه پای کامپوتر خودش بدونه چی دزسته چی درست نیست.
مجید
feedback
United States
جناب وزیر جون مادرتون دیگه از این شوخیها نکنید قلبم داره وای می ایسته به خدا زندگیم داره با اینترنت تامین میشه اگه قطع بشه با این همه معلوماتم بدون مدرک باید برم کارگری شما حاضری نون آدمهای مثل من رو ببری ؟؟؟ حتی فکر شوخی بودنش هم داره دیوونم میکنه . تو رو خدا بیخیال شید .ممنونم
زنبور(حمید)
feedback
یادمه تا چند سال پیش میگفتن،خودروی ملی،موتور ملی،هواپیمای مسافری ملی،سیستم عامل ملی،... یک عده می خندیدن.
ولی شکر خدا به کوری چشم دشمنان این ملت همه اینها راه افتادن.
پس اینترنت ملی هم راه میفته،به خدا توکل کنید!!!
بهروز
feedback
درود . من به عنوان یک وبمستر و مالک چند وبسایت با این اقدام کاملا مخلاف هستم به دلایل زیادی ولی با راه اندازی اینترانت و شبکه ملی موافقم . یکی از دوستان من که مالک هاست هانوفر هستش معتقده که اگه این کار عملی بشه چون نصف شرکت های دولتی از شرکت اون و هاست های کانادا استفاده میکنند باید هاستشون رو به میزبان های ایران انتقال بدند که با این وضعیت زیر ساخت ها کاملا غیر محتمل به نظر میرسه ( از نظر امنیت فوق العاده پایین ) . در مورد سرعت اینترنت امروز که فناوری 4 اینترنت و شبکه در دنیا منتشر میشه ایران هنوز داره از 2.5 استفاده میکنه که جای تاسف داره ولی خوب مردم ما از خودشون مایه میزارن همون طور که اوایل قیمت و خدمات موبایل فوق العاده مزخرف بود و با پول مردم خودشنو بزرگ کردن . . در اخر دانشجو های ما گسترش دهند ها و وبمستر های ما فوق العاده هستن اگه بهشون بها داده بشه باور کنید که سرعتمون از کره جنوبی هم بیشتر میشه فقط اگه دنبال ...... نباشیم .
شهريار
feedback
سلام

اين جمله براي من خيلي ناراحت كننده بود:
« ... در قالب دروغ سيزده ...»
علی
feedback
United States
الان ببنید سایت "لغت نامه دهخدا" فیلتر هست!!! خب اینجوری باعث میشه مردم زا فیلتر شکن بیشتر استفاده کنند مثلا یه بچه یا یک جوان وقتی که دید سایتی مثل لغت نامه دهخدا فیلتر هست!!!! میگه این سایت که مورد اخلاقی نداره! پس چرا فیلتر شده میره سمت فیلتر شکن ، بره اون سایت باز کنه ببینه چرا فیلتر شده!!!! قطعاً بعضی فیلتر شدن ها نه تنها باعث میشه کسی نره سراغ اون سایت ، بلکه میرن از فیلتر شکنن استفاده میکنن و اون سایت هم باز میکنن!!! پس چه کاری هست؟
این پروژه که کلید خورد اسمش میشه اینترانت نه اینترنت!!!!!!
وقتی اینترانت پاک ارائه شد بنده دیگه ازش استفاده نخواهم کرد
اینترنت یعنی شبکه جهانی ، نه شبکه محلی کشوری
بعد هم همه کشورها دارن پیشرفت میکنن!!! رتبه شون توی جهان یا آلسکا میره بالا ما هم دیگه سایت هامون توی آلسکا نمیره!!!
مشکل دوم: سایت های ایرانی که سرورهاشون توی کشورهای دیگه هست چی؟(چون شبکه محلی میشه نه جهانی!)
مشکل سوم: توی جهان دو سه تا شرکت هست که دامنه دات کام و.... ارائه میده تکلیف این دامنه های کاربران ایرانی چی میشه؟
مسعود گودرزی
feedback
جالبه جالبه بعد از 2 سال تازه یادشون افتاده که تکذیبیه بدن این همه ملت سر کار بودن ما هرچی میگفتیم همچین اتفاقی نمیفته ولی انقدر شایعات زیاد بود و کسی جوابگو نبود که نت رو به هم ریخته بودند ولی این جوابیه باید خیلی زودتر ارائه میشد
رضا
feedback
دوستان عزیزم چرا خودتون و خسته میکنید هر چی بگیم تاثیری نداره بلاخره مملکت بزرگتر داره ...
محمد
feedback
Iran, Islamic Republic of
من به عنوان دانشجوی کامپیوتر معتقدم ما در این زمینه به خودکفایی نرسیده ایم و شاید سال ها طول خواهد کشید.من فکر می کنم این خوب نیست که هر چیزی که به ذهنمون برسه فردا اجراش کنیم و بعد ببینیم مردم چی می گن. الان با وجود موترهای جست و جوی قدرتمندی جون گوگل سرمایه گذاری در این زمینه بی فایده است. بایذ راه های میان بر را انتخاب کرد نه کارهایی که قبلا انجام شده.
هومان
feedback
Iran, Islamic Republic of
من فقط یه سوال از وزارت ارتباطات دارم... اگه بهشون دسترسی دارید خواهشا منتقل کنید...
سوال من اینه... آیا کم شدن سرعت اینترنت و پایین اومدن کیفیت اون دقیقا در دین و آیین ما کم فروشی نام نداره؟؟ و مگر در قرآن گفته نشده وای برکمفروشان...
S.a
feedback
دفعه ي بعد بخوان از اين شوخيا بكنن دوستاني كه رشتشون ITبايد برن خونه خاله بازي.
حامد احمدی جم
feedback
به حق چیزای ندیده و نشنیده:))=)):D
حسین
feedback
با سلام به دوستان گرامی
این طور که من نظرات دوستان رو خوندم، دیدم که دچار ابهام در مورد این پروژه شدن.
این پروژه بسیار مفید هست به چند دلیل:

1- کاهش هزینه ها

2- افزایش فوق العاده بالای پهنای باند برای کاربران
توضیح : دوستان همونطور که میدونین الان شبکه داخلی مخابرات از فیبر نوری استفاده میکنه که اگر کاربران برای استفاده از اینترنت از این پهنای باند موجود در فیبر نوری استفاده کنن بدون شک سرعتی که الان ما در اتصال به اینترنت داریم در مقابل سرعت اینترنت ملی به هیچ عنوان قابل قیاس نیست!

3- دوستان فکر نکنن که اینترنت جهانی قطع میشه! ما از اینترنت ملی خودمون استفاده میکنیم با حداکثر سرعت ممکن و اگر هم نیاز به منابع خارجی باشه بدون هیچ مشکلی ولی با سرعت به نسبت کمتر نسبت به اینترنت ملی به اینترنت جهانی دسترسی خواهیم داشت!
دوستان خوب، معنی اینترنت یعنی دسترسی به شبکه جهانی، اگر شبکه جهانی نباشه که اینترنت نیست! لطفا هر شایعه ای که میشه رو باور نکنین. تو این پروژه اصلا قرار نیست که اینترنت جهانی قطع بشه، فقط هاست ها و دامنه ها رو به داخل کشور منتقل میکنن و با این زیرساخت فیبر نوری قوی ای که در داخل کشور داریم هیچ مشکلی برای دسترسی به سرور ها نخواهیم داشت و کسانی که منابع خارجی نیاز دارن بدون مشکل به اطلاعات مورد نیاز دسترسی خواهند داشت.

4- استفاده بهینه تر از وقت
توضیح : این موضوع با این مثال کاملا مشخص میشه: فرض کنید دوستان میخوان یک برنامه Photoshop رو دانلود کنن. با سرعتی که الان موجود هست نیاز به زمان و هزینه بالایی هست ولی با اینترنت ملی، به عنوان مثال یکی از مدیران سایت داخلی یک بار فایل را از دامنه های خارجی دانلود میکنه و روی هاست داخلی قرار میده و ما با سرعت غیر قابل قیاس و هزینه کمتر دانلود میکنیم!

5- ترقیب برنامه نویسان برای شبیه سازی و ملی کردن دستاوردهای خارجی و ارائه در داخل کشور

بدون شک این پروژه گامی بزرگ برای آینده ایران خواهد بود
همونطور که کره جنوبی اینکار رو انجام داده و موفقیت چشم گیری داشته!
alireza
feedback
Iran, Islamic Republic of
اول سرعت اینترنت جهانی را ارتقا بدید بعدا برید سراغ اینترانت یا شبکه ملی
HappyMoon
feedback
اين ايميل من هست! دوستاني كه لطف كردند اينترنتو به اصطلاح خودشون ملي كردن و خيلي هنر كردن و زحمت بسيار كشيدن بگن الآن يكي از ايميل‌هايي كه بابت فعالسازي ثبت نام براي من فرستاده شده را چجور باز كنم!
با اين طرحاتون:-&
بیخیال
feedback
نمیدونم چی بگم از این کاراشون مثلا نه که توی ایران سایتای خارجیو داره
سید احمد
feedback
تا انجایی که بنده فهمیدم ممکن است اینترنت ملی نه تنها چیز بدی باشد شاید بار اینترنت جهانی را هم کم کند و سرعتش بیشتر شود.
امیر
feedback
اینترنت ملی یعنی بریم بمیریم کی گفته که این طرح خیلی خوبه من اصلا موافق نیست بابا ملت بدبخت چه گناهی دارن که باید انقدر اذیت بشن ،وقتی نمیتونی حداقل وارد یاهو بشی و ایمیلاتو چک نکنی به چه دردت میخوره این اینرنت ملی باز خوشبحال کسایی که از دایل آپ استفاده نمیکنن فعلا میتونن از اینترنت جهانی استفاده کنن.ازتون خواهش میکنم به من جواب بدید آخه من چه گناهی کردم که نمیتونم برم تو یاهو!!!!
من جوابتو ميدم
feedback
Iran, Islamic Republic of
چون اينجا ايران
ali
feedback
Iran, Islamic Republic of
چرا ماو کره شمالی باید با 200 تا کشور جهان فرق کنیم؟بجای این ملی کردن اینترنت بیایم همین اینترنتی که داریم رو گسترش بدیم یا اصلا دست بهش نزنیم.واقعا با این کار خیلی ها کارشون که با اینترنته رو از دست میدن و بیکاری یه خورده اضافه میشه؟
ali
feedback
وقعا ماملت مسلمان گناهی درکم فروشی ودروغ درفناوری اطلاعت نداریم و در جهان می گویند راستگو وبا خدا نه توروخدا با اینترنت 128که سرعت واقعی آن به 64 وسرعت دانلود آن به 20 نمی رسد شما می گویید راستگویی واقعا این حق الناس خوردن نیست بعد حرف از اینترنت ملی می زنید مگه ما از کره جنوب چی کم داریم زیرساخت های شبکه ومخابرات نداریم که داریم و... واقعا همین کارهارو می کنند که ملت ما 50 سال از کشورهای دیگر عقب تراست دیگه
ali
feedback
Iran, Islamic Republic of
واقعا برا مسئولین مثلا تحصیل کرده این سایت متاسفم
علي
feedback
كره شمالي هم همين طور شروع كرده كه الان مردم حتي حق ندارن راديوي داشته باشن كه راديوهاي برون مرزي رو بگيره . ( مسئولين محترم قدم بعدي چيه ؟ مسدود كردن ياهو و جي ميل )
sadeq
feedback
والاتا جایی که من شنیدم میگن اینترنت جهانی قطع نمیشه بلکه اونقدر سرعتش واسه سایت های خارجی پایین میاد که خود کاربر خسته بشه بیخیال اینترنت جهانی بشه و رو بیاره به اینترنت ملی (یازهرا) !!! ولی به نظر من این کار باعث میشه ایران همچنان عقب افتاده باقی بمونه
واقعا واسه این افراد متاسفم که چنین طرز فکری دارن
خبر ملی : ایران همچنان عقب مانده خواهد ماند
ايبابا
feedback
Iran, Islamic Republic of
بابا اين چه كاري اول اينكه اين برضرر خودتون از فرداي روز ملي شدن اينترنت همه ميرن دستور جمع اوري adslميدن بعد اقا وزير قبول كن اينترنت ميخواي قطع كني مطالب غير اخلاقي نياد جلو سيدي فيلم كلوپ تازه ماهوره هزار يك راه ديگه رو كه نميتوني بگيري اگه مردي كه انگيزه اي بزار كه افراد نرن تو اين سايتا بخواي جلوي اينترنت بگيري من خودم بشخصه يدونه از اين مودم هاي ديشي ميگيرم به سرور انگليس وصل ميشم بالاخره هرتكنولوژي با مزيت هايي كه داره ضرراتي هم داره سعي كن مسئله حل كني بجاي اينكه صورت مسئه پاك كني
باتشكر
مهدی
feedback
البته که نظر ما اهمیت نداره من نمیدانم چرا از گردش آزاد اطلاعات میترسن ولی اینو باید بدانند که در این عصر جلوی اطلاع رسانی را نمیشه گرفت.
سمیه
feedback
مردم جهان دارن پیشرفت می کنند ولی ما داریم پسرفت می کنیم.زمان داریوش و خشایار شاه کشور ایران یکی از پشرفته ترین کشور های دنیا بود اما الان یکی از .... کشورهای جهان
feedback
بفکر مسایل مهمتر باشن
reza
feedback
دوستان به تاریخش توجه کنید.....
فروردین 90!!!!
ث
feedback
کشور عزیزمون در حال پیشرفت هست
سمیه خانوم اون زمان نه کشوری ایران رو تحریم میکرد
نه عصر ارتباطاتی بود
نه دنیا در مقابل ما وایمیستاد
ونه شبکه های ماهواره ای وجود داشت که مخ ایرانیها رو علیه کشور خودشون شستشو بده
امیدوارم نظرم درج بشه
یکی
feedback
ملت ایران هیچ وقت به خاطر مقایسه های نا عادلانه پیشرفت نخواهد کرد
دوستانی که نظر دادند اینو بفهمید که مسدود کردن کامل اینترنت جهانی حداقل برای چندین سال غیر عملی هست چون باید میزبانی بسیاری از سایت های ایرانی و خارجی به داخل کشور جا به جا بشه
بنابراین اینترنت بین الملل فعلا قطع نخواهد شد
در ضمن من فکر میکنم اینترانت کشوری شبکه ای داخل شبکه اینترنت باشه که امنیت این شبکه کنترل شده خواهد بود دسترسی به سایت های میزبانی داخل با سرعت بیشتری خواهد شد ولی دسترسی به سایت های میزبانی خارجی با سرعت حال حاضر (وشاید هم به خاطر کمتر شدن ترافیک کمی بیشتر )خواهد بود
ما اطلاعات کافی و کاملی در این زمینه نداریم پس بهتره از اظهار نظر های یک سویه پرهیز کنیم
غضنفر
feedback
بازم دمتون گرم كه نظرات مردم رو هرچند كه به نفع شما نيست منتشر كرديد
feedback
كاش اسمش ميشد اينترنت روستايي
چه فرقی میکنه
feedback
United States
دیگه محدودیت تا چه حد
ما رو میخوان از تکنولوژی روز دور کنن
u tube,facebook,...همه بهونه است تا ما ها کمر شکسته تو آینده راه بریم
عباس
feedback
سلام دوستان الان که من دارم نظرمو مینویسم 25/2/92 هستش درحال حاضر همه ی فیلترشکن ها وی پی ان ها همه و همه به طور کلی قطع شدند ودر یک صورت این عمل قادر به اجرا خواهد بود آن هم ملی شدن اینترنت
علي علم جوي
feedback
Iran, Islamic Republic of
اقا با ملي كردن اينترنت ميخواين جلو مطالب غير اخلاقي بگيرين خوب اگه بگيرين دوباره از پس فردا دست فروشا و كلوپا فيلما غيراخلاقي بخش ميكنن و دوباره متوجه ميشن بايد اينترنت وصل كنيد :) پس چرا عاقل كند كاري كه بازايند به كنعان غم مخور ....:)
ناشناس
feedback
ای بابا همه ی سایتارو که فیلتر کردین سرعت اینترنتم که خییییلی پاینه حالا می خواید ملی هم بکنید دیگه دمتون گرم
محمد رحماني
feedback
Iran, Islamic Republic of
دوستان من يه جواب منطقي دارم براي سوالات شما اينجا ايران:):):):)
Jahan
feedback
Iran, Islamic Republic of
خدا خیرتون بده؛خیالم راحت شد
خدای مردم ایران همراهت ایتنا...
lmohsen
feedback
Romania
من تا اونجایی برام ملی شدن نت مهم نیست که آنجایی که آزادانه و هر جایی که دلم خواست برم و هیچ کسی مرزی برای کسی تعیین نکنه
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام