۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۰۷:۰۰

موزیلا، افزونه «اسکایپ» برای فایرفاکس را مسدود کرد!

بنیاد غیر انتفاعی موزیلا بعد از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر دچار مشکل شدن مرورگر فایرفاکس بعد از نصب تولبار اسکایپ، این تولبار را در فهرست سیاه خود قرار داد.
موزیلا، افزونه «اسکایپ» برای فایرفاکس را مسدود کرد!


این تولبار که البته در مراحل آزمایشی خود به سر می‌برد برای تمامی نسخه‌های فایرفاکس عرضه شده و توسط این بنیاد به علت اشکالات فنی فراوان ظرف ۴۸ ساعت آینده بر روی تمامی نسخه های این مرورگر بلوک و مسدود خواهد شد.


البته کاربرانی که بر استفاده از این تولبار اصرار دارند، می‌توانند با استفاده از تبصره “soft block”، آن را دوباره فعال کنند که البته مستلزم قبول کردن مشکلات فنی احتمالی برای مرورگر خود نیز خواهند بود.

تولبار اسکایپ به کاربران موزیلا این امکان را می‌دهد که با دیدن شماره تلفن‌ها در صفحات وب، به راحتی و با یک کلیک آن را به داخل برنامه اسکایپ هدایت کرده و با شماره تلفن مورد نظر ارتباط برقرار کنند.

یک مشکلی که در این زمینه وجود دارد همگام بودن تولبار اسکایپ با نسخه رایانه‌ای آن است به این معنی که وقتی کاربران نسخه رومیزی را بر روی رایانه خود نصب می‌کنند به صورت اتوماتیک نسخه تولبار نیز بر روی مرورگر نصب می‌شود و به این ترتیب قسمت اعظم کاربران اسکایپ این تولبار را بر روی مرورگر خود هم نصب کرده اند دچار توقف ناگهانی مرورگر خود نیز شده‌اند.


بنیاد موزیلا می‌گوید که آخرین نسخه تولبار اسکایپ که بر روی نسخه ۳٫۶٫۱۳ نصب شده است در حدود چهل هزار مرورگر موزیلا را در هفته اخیر دچار کراش و مشکل فنی کرده است و در ضمن این باگ اسکایپ سبب شده است در مواقعی رندر صفحات وب تا ۳۰۰ درصد دچار افت سرعت شود.

شرکت اسکایپ نیز با عرض تاسف از مشکلات پیش آمده از کاربران خود خواسته است که نسخه اصلاح شده این افزونه را دانلود و بارگذاری کنند.
کد مطلب: 16680
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است