۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۳۴

اخبار CES// ویژگی‌های رایانه سطحی جدید مایکروسافت

ایتنا - این رایانه سطحی که محصول مشترک مایکروسافت و سامسونگ است، با ضخامت ۴ اینچ و پانل LCD ۴۰ اینچی می‌تواند هم به صورت افقی و به صورت عمودی به کار گرفته شود.
اخبار CES// ویژگی‌های رایانه سطحی جدید مایکروسافت

شرکت مایکروسافت اولین سری رایانه‌های سطحی خود موسوم به Surface را در سال ۲۰۰۷ معرفی نموده بود و از آن موقع تا به حال، دیگر چندان خبری از این نوع رایانه‌ها در رسانه‌ها مطرح نشده بود.

به گزارش ایتنا، نسل جدید این رایانه‌های سطحی، با قیمتی معادل ۱۲۵۰۰ دلار که شبیه به تلویزیون تختی است که بر روی یک میز کوچک قرار گرفته، با بهره‌گیری از فناوری چندلمسی و دارا بودن ورودی‌هاي بیشتر و صفحه نمایش بزرگ‌تر نسبت به مدل قبلی خود، در نمایشگاه CES ۲۰۱۱ خودنمایی می‌کند.

این رایانه سطحی موسوم به SURE40، که محصول همکاری مشترکی است میان مایکروسافت و سامسونگ، با ضخامت ۴ اینچ و پانل LCD ۴۰ اینچی می‌تواند هم به صورت افقی و به صورت عمودی به کار گرفته شود.
به عبارت ساده تر حتی می توان آن را بر روی دیوار نیز نصب کرد که شاید بینندگان، آن را با تلویزیون اشتباه بگیرند.

SURE40 با دارا بودن ۲ میلیون حسگر نوری مادون قرمز بر روی پنل خود، از فناوری تمام لمسی با نام PixelSense بهره می‌گیرد؛ به صورتی که اگر شیئی را بر روی سطح آن قرار دهید، ویژگی‌های تصویری آن را دریافت می‌کند.
علاوه بر سخت‌افزار، تغییرات نرم‌افزاری زیادی هم در رابطه با به کارگیری برنامه‌ها رخ داده و دیگر خبری از آیکون‌های دسکتاپ نیست و همه نرم‌افزارها به صورت شناور در هر کجای صفحه می‌توانند اجرا شوند.

به گزارش ایتنا، مایکروسافت قصد دارد ابزارهای مورد نیاز برای توسعه دهندگان نرم‌افزار را در اختیار آنان قرار دهد تا بر مبنای این ویژگی‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزارها و برنامه‌های مورد نظر خود را تولید کنند.

با این همه، از نظر مایکروسافت، این رایانه بیشتر برای کارهای تجاری کاربرد دارد و فعلاً برای کاربران خانگی چندان به صرفه نیست.
کد مطلب: 16491
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر