۰
plusresetminus
شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۴۷
وزير ارتباطات گفت

فضای استفاده از اینترنت در کشور فضای پاکی است

تقي‌پور: اطلاعاتی که در گذشته در مورد استفاده صحیح از اینترنت در کشور ارائه می‌شد بیشتر برپایه برآوردی و حدس و گمان بود.
فضای استفاده از اینترنت در کشور فضای پاکی است

رضا تقی‌پور در باره میزان استفاده صحیح از اینترنت و برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کاربردی کردن فضای اینترنت پاک در کشور اظهار داشت: اطلاعات دقیقی از میزان استفاده پاک و یا ناپاک از فضای اینترنت نمی‌توان ارائه داد اما در مقایسه با آمارهای دیگر کشورها و برخلاف آنچه تصور می‌شود درصد بالایی از استفاده‌هایی که در کشور ما از اینترنت صورت می‌گیرد استفاده های مناسب و درستی است.

وی با بیان اینکه اطلاعاتی که در گذشته در مورد استفاده صحیح از اینترنت در کشور ارائه می‌شود بیشتر بر پایه برآوردی و حدس و گمان بود، تاکید کرد: آنچه که در حال حاضر وجود دارد نشان می‌دهد که فضای استفاده از اینترنت در کشور فضای پاکی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای کمک به افزایش استفاده صحیح از اینترنت در کشور گفت: ایده‌ای در این باره مطرح شده که ابتدا در کشور اجرایی می شود و در گام‌های بعدی این را در دنیا هم مطرح خواهیم کرد.

تقی‌پور از تفکیک اینترنت پاک و ناپاک در کشور خبر داد و افزود: با اجرای این ایده اینترنت در کشور ما اینترنت پاک خواهد بود و آن بخش از اینترنت که بعضا برای کسب و کارهای کثیف و غیراخلاقی بکار می‌رود کلا در کشور منتفی خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اعمال فیلترینگ برای برخی سایت‌ها به مهر گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مقوله فیلترینگ نقشی ندارد.

وی با بیان اینکه در زمینه فیلترینگ کارگروهی که وظیفه‌اش تشخیص جرایم رایانه‌ای است تصمیم می‌گیرد اضافه کرد: وزارت ارتباطات اساسا هیچ دخالتی در مورد محتوای فیلترینگ سایت‌های اینترنتی ندارد.

تقی‌پور گفت: تشخیص اینکه سایتی مسدود شود و یا دسترسی به آن محدود شود با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست.
کد مطلب: 16476
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است