۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰
عکس روز ناسا

هریک از عناصر سازندهٔ ما از کجا آمده‌اند؟

ایتنا - کربن موجود در بدن از همجوشی هسته‌ای در فضای درونی ستارگان و همچنین اکسیژن ساخته شده است. بخش بزرگی از آهن موجود در بدن در طول ابرنواخترهای ستارگانی که مدت‌ها پیش و دورتر از ما رخ داده‌اند، ساخته شده است.
هریک از عناصر سازندهٔ ما از کجا آمده‌اند؟
هیدروژن موجود در بدن ما که در هر مولکول آب وجود دارد، از مهبانگ آمده است. هیچ منبع قابل توجه دیگری از هیدروژن در جهان وجود ندارد. کربن موجود در بدن از همجوشی هسته‌ای در فضای درونی ستارگان و همچنین اکسیژن ساخته شده است. بخش بزرگی از آهن موجود در بدن در طول ابرنواخترهای ستارگانی که مدت‌ها پیش و دورتر از ما رخ داده‌اند، ساخته شده است.

به گزارش ایتنا، طلای موجود در جواهرات احتمالاً از ستارگان نوترونی و در طی برخوردهایی ساخته شده است که ممکن است به صورت انفجار پرتو گامای کوتاه مدت یا رویدادهای امواج گرانشی قابل مشاهده باشد. عناصری مانند فسفر و مس در بدن ما فقط به مقدار کمی وجود دارند؛ اما برای کارکرد همه گونه حیات شناخته‌شده، ضروری هستند.

جدول تناوبی مشخص‌شده در تصویر برگزیده امروز ناسا، دارای کد رنگی است و بدین‌شکل بهترین حدس بشر را در مورد منشاء هسته‌ای همه عناصر شناخته‌شده نشان می‌دهد. مکان ایجاد هسته‌ای برخی از عناصر مانند مس، واقعاً شناخته شده نیستند و همچنان موضوعات تحقیقاتی مشاهده‌ای و محاسباتی روز هستند.
 
کد مطلب: 71323
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای