۰
plusresetminus
دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲
نظرخواهی ایتنا پیرامون عملکرد وزارت ارتباطات:

افشین کلاهی: انتظار ما از وزیر بهبود اکوسیستم کارآفرینی در حوزه ICT است

ایتنا - رئیس مجمع تشکل‌های دانش بنیان اتاق بازرگانی: عملکرد سازمان تنظیم مقررات، زندگی و کسب و کار را خیلی از شرکت‌ها را به جای اینکه تسهیل کند، سخت کرد.
افشین کلاهی، رئیس مجمع تشکل‌های دانش بنیان اتاق بازرگانی
افشین کلاهی، رئیس مجمع تشکل‌های دانش بنیان اتاق بازرگانی


اشاره:
سایت ایتنا به منظور بررسی عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک نظرسنجی عمومی و نظرخواهی از کارشناسان، و همچنین بررسی میدانی را در دستور کار قرار داده که نتایج آن بتدریج منتشر می‌گردد.
در این بررسی که همزمان با پایان دوره ۴ ساله آقای محمود واعظی به عنوان وزیر پیشین ICT و ابتدای دوره وزارت آقای محمد جواد آذری جهرمی به عنوان وزیر جدید صورت می‌پذیرد، ایتنا تصمیم گرفته است با همکاری ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات، نظرات جمعی از فعالین صنف و صنعت و کارشناسان حوزه ICT و روزنامه‌نگاران باسابقه این عرصه را در مورد دوره ارزیابی فعالیت وزیر پیشین و همچنین انتظارات از وزیر جدید را جویا شود.
در مرحله نخست، نظرسنجی عمومی سایت ایتنا با طرح این سوال که: «شما عملکرد محمود واعظی در وزارت ارتباطات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟» در همه صفحات سایت فعال شده است که از همه کاربران دعوت می‌گردد که در آن مشارکت نمایند. نظرات کارشناسان نیز بتدریج در سایت و سپس بصورت یک پرونده ویژه در ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات به چاپ خواهد رسید.

 
گفت‌وگوی ایتنا با افشین کلاهی، مدیر عامل گروه ره نگار و رئيس كميسيون جوانان، كارآفريني و كسب و كارهاي دانش بنيان اتاق بازرگاني ايران:

■ عملکرد ۴ ساله آقای واعظی به عنوان وزیر ICT را چگونه ارزیابی می‌کنید و به نظر شما نقاط مثبت و منفی عملکرد ایشان چه بود؟
نقطه مثبت آقای واعظی افزایش پهنای باند اینترنت بود که نتیجه آن به وجود آمدن کسب و کارهای اینترنتی موفق بود. نقطه ضعف ایشان هم در سیاست‌گذاری و تنظیم مقررات و به ویژه عملکرد سازمان تنظیم مقررات بود که زندگی و کسب و کار را خیلی از شرکت‌ها را به جای اینکه تسهیل کند، سخت کرد. مشکل وزارتخانه هم که ربطی به شخص وزیر یا دولت ندارد، مشخص نبودن ماموریتش در بخش فناوری اطلاعات است. مجوزها توسط شورای عالی انفورماتیک و وزارت صنایع و باقی ارگان‌ها صادر می‌شود، ولی وزارت ICT متولی مشخص فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

■ انتظار شما از وزیر بعدی (آقای جهرمی) چیست و چه توصیه‌ای به ایشان دارید؟
انتظار ما از وزیر خیلی ساده است بهبود اکوسیستم کارآفرینی در حوزه ICT. تعریف ها مشخص است. نه نیاز به پروژه داریم و نه انتظار داریم حمایت ویژه ای انجام شود. فضای کسب و کار بهتر شود، شرکت ها سرمایه گذاری می کنند و حضور پیدا می کنند و خدمات ارائه می کنند. همین مورد را در پهنای باند دیدیم که بسیاری از شرکت ها رشد کردند و خدمات ارائه نمودند.
کد مطلب: 49916
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام