۰
plusresetminus
دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸
نظرخواهی ایتنا پیرامون عملکرد وزارت ارتباطات:

محمد ثروتی: وزیر جدید باید اینترنت سهل‌الوصول ارزان پای سفره مردم بیاورد

ایتنا - عضو سابق هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: دولت قبلی به CT بسیار بیشتر از IT توجه کرد و اگر آقای وزیر این بار به IT و محتوا توجه بیشتری کند، مثمر ثمرتر خواهد بود.
محمد ثروتی، رئيس هيات مديره شرکت پارسان گستر نام آور
محمد ثروتی، رئيس هيات مديره شرکت پارسان گستر نام آور


اشاره:
سایت ایتنا به منظور بررسی عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک نظرسنجی عمومی و نظرخواهی از کارشناسان، و همچنین بررسی میدانی را در دستور کار قرار داده که نتایج آن بتدریج منتشر می‌گردد.
در این بررسی که همزمان با پایان دوره ۴ ساله آقای محمود واعظی به عنوان وزیر پیشین ICT و ابتدای دوره وزارت آقای محمد جواد آذری جهرمی به عنوان وزیر جدید صورت می‌پذیرد، ایتنا تصمیم گرفته است با همکاری ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات، نظرات جمعی از فعالین صنف و صنعت و کارشناسان حوزه ICT و روزنامه‌نگاران باسابقه این عرصه را در مورد دوره ارزیابی فعالیت وزیر پیشین و همچنین انتظارات از وزیر جدید را جویا شود.
در مرحله نخست، نظرسنجی عمومی سایت ایتنا با طرح این سوال که: «شما عملکرد محمود واعظی در وزارت ارتباطات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟» در همه صفحات سایت فعال شده است که از همه کاربران دعوت می‌گردد که در آن مشارکت نمایند. نظرات کارشناسان نیز بتدریج در سایت و سپس بصورت یک پرونده ویژه در ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات به چاپ خواهد رسید.

 
گفت‌وگوی ایتنا با محمد ثروتی، رئيس هيئت مديره شرکت پارسان گستر نام آور و عضو سابق هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:

■ عملکرد ۴ ساله آقای واعظی به عنوان وزیر ICT را چگونه ارزیابی می‌کنید و به نظر شما نقاط مثبت و منفی عملکرد ایشان چه بود؟
به دلیل اینکه اطلاعات کاملی در رابطه با عملکرد آقای واعظی ندارم، ترجیح می‌دهم در مورد ایشان صحبت نکنم.

■ انتظار شما از وزیر بعدی (آقای جهرمی) چیست و چه توصیه‌ای به ایشان دارید؟
من فکر می‌کنم وزیر جدید باید اینترنت را به سهل‌الوصول‌ترین و ارزان‌ترین نحو ممکن پای سفره مردم بیاورد و بتواند با حمایت از شبکه‌های اجتماعی و ادامه مبارزه با فیلترینگ غیرمنطقی به خواسته‌ها و انتظارات مردم جواب دهد.
بحث مهم دیگر دولت الکترونیک است که ما حداکثر خدمت‌رسانی واقعی و تعاملی را می‌توانیم در دولت الکترونیک شاهد باشیم و امیدواریم این امر در دولت جدید محقق شود.
من فکر می‌کنم دولت قبلی به CT بسیار بیشتر از IT توجه کرد و اگر آقای وزیر این بار به IT و محتوا توجه بیشتری کند، مثمر ثمرتر خواهد بود. تعامل با کشورهای دیگر به صورت بین‌الملل در حوزه تجارت متقابل صنعت ICT در دولت قبلی مغفول ماند و بیشتر تعاملات بحث‌های دولتی بود و می‌توان در این حوزه فعالیت‌های زیادی انجام داد و با حضور در نمایشگاه‌ها زمینه صادرات محصولات و خدمات فنی و مهندسی ICT را فراهم نمود.
به نظر من در بعضی کشورهای منطقه و بخصوص کشورهای همسایه این پتانسیل همکاری وجود دارد و اگر توجه شود جای کار زیادی دارد و می‌تواند باعث درآمدزایی و رونق شرکت‌های ICT شود.
 
کد مطلب: 49890
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام