۰
شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
نظرخواهی ایتنا پیرامون عملکرد وزارت ارتباطات:

فرزاد فروردین: یکی از بهترین ویژگی‌های واعظی استفاده از مدیران کارآزموده و مشاوران خبره بود

ایتنا - مدیرعامل شرکت سامانه سبز رایان: از وزیر می‌خواهیم، ICT را به عنوان پیشران اقتصادی و رشد دهنده جامعه ببیند و توجه مناسب دولت را به این بخش جلب کند.
فرزاد فروردین: یکی از بهترین ویژگی‌های واعظی استفاده از مدیران کارآزموده و مشاوران خبره بود


اشاره:
سایت ایتنا به منظور بررسی عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک نظرسنجی عمومی و نظرخواهی از کارشناسان، و همچنین بررسی میدانی را در دستور کار قرار داده که نتایج آن بتدریج منتشر می‌گردد.
در این بررسی که همزمان با پایان دوره ۴ ساله آقای محمود واعظی به عنوان وزیر پیشین ICT و ابتدای دوره وزارت آقای محمد جواد آذری جهرمی به عنوان وزیر جدید صورت می‌پذیرد، ایتنا تصمیم گرفته است با همکاری ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات، نظرات جمعی از فعالین صنف و صنعت و کارشناسان حوزه ICT و روزنامه‌نگاران باسابقه این عرصه را در مورد دوره ارزیابی فعالیت وزیر پیشین و همچنین انتظارات از وزیر جدید را جویا شود.
در مرحله نخست، نظرسنجی عمومی سایت ایتنا با طرح این سوال که: «شما عملکرد محمود واعظی در وزارت ارتباطات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟» در همه صفحات سایت فعال شده است که از همه کاربران دعوت می‌گردد که در آن مشارکت نمایند. نظرات کارشناسان نیز بتدریج در سایت و سپس بصورت یک پرونده ویژه در ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات به چاپ خواهد رسید.
 
گفت‌وگوی ایتنا با فرزاد فروردین، مدیرعامل شرکت سامانه سبز رایان و عضو سابق هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:


■ عملکرد ۴ ساله آقای واعظی به عنوان وزیر ICT را چگونه ارزیابی می‌کنید و به نظر شما نقاط مثبت و منفی عملکرد ایشان چه بود؟
یکی از بهترین ویژگی‌های آقای واعظی به عنوان فردی که در حوزه ICT تحصیلات و تجربه مدیریتی نداشتند، استفاده از مدیران کارآزموده و مشاوران خبره بود که باعث شد، کارنامه ایشان در وزارتخانه نسبتاً قابل قبول شود، البته تجربه دیپلماتیک ایشان باعث شد تعاملات خوبی با کشورهای دیگر داشته باشیم که البته نتیجه این تعاملات در بلندمدت مشخص خواهد شد. نکته منفی کارنامه ایشان بی‌مهری نسبت به IT بود، البته توجه به زیرساخت و مخابرات عیب نیست و قطعاً نرم‌افزارها باید بر بستر همین شبکه عمل کنند. در دنیا هم سرمایه‌گذاری بر IT بیشتر از CT است و نتایج آن نیز ملموس‌تر خواهد بود ولی اگر توجه متوازنی به این دو حیطه نداشته باشیم، رشد متوازن نخواهد شد.

■ انتظار شما از وزیر بعدی (آقای جهرمی) چیست و چه توصیه ای به ایشان دارید؟
از وزیر می‌خواهیم ICT را به عنوان پیشران اقتصادی و رشد دهنده جامعه ببیند و توجه مناسب دولت را به این بخش جلب کند. وزیر آینده باید سرمایه‌گذاری بسیار بیشتری در حوزه IT انجام دهد تا عقب افتادگی ناشی از عدم توجه به آن جبران شده و به نقطه تعادل برسیم.
البته این به این معنا نیست که در بخش زیرساخت سرمایه‌گذاری نکنیم، بلکه با افزایش بودجه وزارت ICT باید بودجه بیشتر صرف توسعه IT کنیم. در سال‌های گذشته و دولت‌های گذشته شاهد بی مهری نسبت به بخش خصوصی واقعی و تمرکز در بخش‌های خصولتی بودیم، از وزیر خواهشمندیم که با توجه کافی به عملکرد بخش خصوصی از فعالیت‌های صورت گرفته توسط آنان حمایت کند.
 
کد مطلب: 49864
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم