۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

گزارش تصویری ایتنا: برترین تصاویر شبه‌میکروسکوپی به انتخاب نیکون

ایتنا- شرکت نیکون که یکی از نام‌های اصلی و بزرگ تولید دوربین در جهان است به تازگی یک مسابقات جذاب با نام دنیای کوچک نیکون را برگزار کرده است که تصاویر برنده آن دنیایی را به ما نشان می‌دهد که شاید از وجود آن خبر نداشته‌ایم.
شرکت نیکون که یکی از نام‌های اصلی و بزرگ تولید دوربین در جهان است به تازگی یک مسابقات جذاب با نام دنیای کوچک نیکون را برگزار کرده است که تصاویر برنده آن دنیایی را به ما نشان می‌دهد که شاید از وجود آن خبر نداشته‌ایم.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  cnet، هر یک از این تصاویر در نوع خود یکی از زیباترین جنله‌های زندگی ما را نشان می‌دهند که شاید هیچگاه با چشم عادی قادر به دیدن آن نخواهیم بود. به همین دلیل نیز در ادامه به سراغ این تصاویر خواهیم رفت.
 
درخت بلوط
آیا می‌دانستید که درخت بلوطی که ممکن است هر روز در جهان پیرامون خود ببینید، تا این اندازه زیبا و عجیب به نظر می‌رسد؟ بله این تصویر از یک درخت بلوط گرفته شده است ولی با فاصله‌ای که چشم انسان عملا چیزی از آن نخواهد دید.
 
300 هزار نورون
بله، عنوان این تصویر را درست خوانده‌اید. این تصویر نشان دهنده تعداد 300 هزار نورون است که با هم یک شبکه یا یک مغز بسیار کوچک را تشکیل داده‌اند.
 
حشره‌ ترسناک
این تصویر از فاصله‌ای بسیار نزدیک از پنجه یک حشره گرفته شده است که شاید با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نباشد. با این وجود نکته مهم این است که این انگل در نوع خود بسیار ترسناک‌تر از چیزی که فکرش را بکنیم به نظر می‌رسد.
 
نورون‌های یک موش
این تصویر بیشتر شبیه به یک هیولای زیر آبی به نظر می‌رسد ولی در حقیقت یک بخش بسیار کوچک از بخش سنسوری نورون‌های یک موش است.
 
مگس از نگاه نزدیک
شاید فکرش را هم نکنید که مگس‌هایی که در خانه شما حضور دارند تا این اندازه ترسناک هستند ولی این تصویر به خوبی بخشی از بدن این حشره که برای خوردن از آن استفاده می‌کند را نشان می‌دهد.
 
در مغز موش چه می‌گذرد؟
در نگاه نخست ممکن است که فکر کنید این تصویر یک دانه برف یا یک تار پیچیده عنکبوت است ولی در حقیقت این تصویر، ساختار سه بعدی رگ‌های مغز یک موش را نشان می‌دهد.
سر یک کنه
این تصویر ممکن است شبیه یک سوپرنوا به نظر برسد ولی در حقیقت سر یک کنه را نشان می‌دهد و با این تصویر می‌توان متوجه شد که چرا این موجود برای ما تا این اندازه آزار دهنده است.
 
روده یک موش
این تصویر از روده یک موش برداشته شده است و در نوع خود یکی از عجیب‌ترین تصاویر این مسابقات بوده است. با این حال جایگاه هشتم به خوبی برای این تصویر در نظر گرفته شده است.
 
دستان پر از تیغ
این تصویر دستان پر از تیغ یک نوع خاص از کنه به نام rose water flea را نشان می‌دهد و که با تیغه‌های ترسناک خود توانسته است تا جایگاه نهم را به خود اختصاص بدهد.
 
بال‌های یک پروانه
تصویر برداشت شده از بال‌های این پروانه در نوع خود حس و حال دنیای پریان را به وجود می‌آورد و به همین دلیل ینز جایگاه دهم این مسابقات برازنده این تصویر زیبا بوده است.
 
حس تحرک در تصویری ثابت
این تصویر در نوع خود بسیار عجیب است. این عکس از چشم یک موش برداشت شده است و در نوع خود شبیه به دنیایی است که خارج از منظومه شمسی و به کمک تلسکوپ‌ها شاهد آن هستیم. یکی از نکات بسیار جالب این تصویر این است که با نگاه کردن به آن حس می‌کنید که تصویرنبض دارد و حرکت می‌کند.
 
تصویری شگفت‌آور از یک اروگانوئید
تصویر یک اروگانوئید از سینه انسان که بیشتر شبیه به یک شخصیت از سری کارتون‌های باب اسفنجی به نظر می‌رسد ولی در نوع خود دنیای عجیب موجود در بدن ما را نشان می‌دهد. در حقیقت می‌توان گفت که اروگانوئید یک نسخه سه بعدی ساخته شده از اندام‌های انسان است که به صورت مینیاتوری و ساده شده در محیط‌های آزمایشگاهی تولید می‌شود.
 
 روی گزینه «تصاویر بزرگ» کلیک کنید
کد مطلب: 66248
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام