۰
plusresetminus
پنجشنبه ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

گزارش تصویری ایتنا: ثبت تصاویر شگفت‌انگیز از یک کهکشان نزدیک به راه شیری

ایتنا – اطللاعات ما از ابعاد بزرگ دنیای پیرامونمان بسیار محدود است و به همین دلیل نیز وقتی که شاهد اطلاعاتی از یک کهشکان دیگر هستیم، این اطلاعات برای ما بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود و به همین دلیل نیز این گزارش تصویری از کهکشانی نزدیک به راه شیری را برای شما در نظر گرفته‌ایم.
اطللاعات ما از ابعاد بزرگ دنیای پیرامونمان بسیار محدود است و به همین دلیل نیز وقتی که شاهد اطلاعاتی از یک کهشکان دیگر هستیم، این اطلاعات برای ما بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود و به همین دلیل نیز این گزارش تصویری از کهکشانی نزدیک به راه شیری را برای شما در نظر گرفته‌ایم.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  cnet، این کهکشان که سنتاروس (Centaurus) نام دارد، تقریبا در فاصله 12 میلیون سال نوری از کره زمین قرار گرفته است و یک کهکشان جذاب، پرنور و منحصر به فرد محسوب می‌شود.
 
این تصاویر توسط رصدخانه مشهور اینتر آمریکن چرو تولولو (Cerro Tololo Inter-American) در کشور شیلی برداشت شده و به نوعی جذاب‌ترین و ویژه‌ترین اطلاعاتی که تا به امروز از سنتاروس به دست آورده‌ایم را برای ما به همراه آورده است.
 
بناید ملی علوم آمریکا و لابراتوار ملی تحقیقات ستاره شناسی نوری- مادون قرمز، در بیانیه‌ای مشترک اعلام کرده‌اند که این کهکشان یکی از نزدیک‌ترین کهکشان‌های غول آسا به زمین محسوب می‌شود و یکی از بهترین گزینه‌های تحقیقاتی قابل بررسی در آسمان نیم‌کره جنوبی زمین است.
 
سنتاروس دارای ظاهر منحصر به فردی است که به واسطه ترکیب شدن آن با یک سری کهکشان دیگر به وجود آمده است و ترکیب تمامی کهشکان‌های کوچگ، یک ترکیب منحصر به فرد و جذاب را ایجاد کرده است.
 
این کهکشان یک مرکز بسیار پر و سرشار از اطلاعات است و اگر رد غبارهای تیره در جلوی تصاویر را دنبال کنید، می‌توانید ستاره‌های کوچک آبی رنگی که به دور هم جمع شده‌اند را پیدا کنید.
 
این تصاویر جذاب با کمک دوربین انرژِی تاریک به دست آمده است که بر روی تلسکوپ 4 متری ویکتور ام بلانکو نصل شده است و به همین دلیل نیز ابعاد اصلی آن‌ها بسیار بزرگ‌تر از تصویر ساده‌ای است که در این گزارش مشاهده می‌کنید.
 
پیش از این نیز تصاویری از این کهکشان توسط تلسکوپ افق رویداد براشته شده بود ولی این تصاویر در نوع خود اطلاعاتی جدید را به ما ارائه کرده‌اند که شاید مدت‌های طولانی برای درک دقیق معنای آن‌ها مورد نیاز باشد.


مطالب مشابه: 
تصاویر شگفت انگیز جدید از تلسکوپ هابل
 7 حقیقت عجیب کشف شده درباره سیاره زهره
ثبت تصاویر شگفت انگیز جدید از مریخ توسط مریخ نورد چینی
کد مطلب: 66247
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر