۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰

گزارش تصویری ایتنا : لکسوس از اولین خودروی برقی برند خود رونمایی کرد

ایتنا-بالاخره لکسوس از ارائه طرح های مفهومی صرف فاصله گرفت و اولین خودروی برقی خود را رونمایی کرد اما قابلیت‌های این خودرو با انتظارات بسیاری از کاربران هم خوانی ندارد.
بالاخره لکسوس از ارائه طرح های مفهومی صرف فاصله گرفت و اولین خودروی برقی خود را رونمایی کرد اما قابلیت‌های این خودرو با انتظارات بسیاری از کاربران هم خوانی ندارد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، کمپانی لکسوس از خودروی برقی UX 300e رونمایی کرد. این خودرو که به ظاهری مشابه با UX دارد اما از بسیاری از قابلیت‌های این خودرو بهره مند نیست. موتور به‌کاررفته در این خودرو با یک موتور 201HP و باتری 54.3 کیلو وات ساعتی جایگزین شده است.
 
لکسوس مدعی شده است که اگرچه باتری این خودرو روی کاغذ چندان قدرتمند نیست اما می‌تواند بر اساس دوره تست NEDC با یک بار شارژ تا 250 مایل حرکت کند. بااین‌حال انتظار می رود که چرخه WLTP جدید تر قدرت کمتری را از این باتری به نمایش بگذارد اما با توجه به قدرت باتری ذکرشده رقم مناسبی است.
 
 
 
در قسمت ظاهری این خودرو تا حد بسیار زیادی اثری از برقی بودن دیده نمی‌شود. چرخ‌های ایرودینامیک و پوشش زیرین صیقلی این خودرو از بیرون جلب توجه می‌کند اما این ها تنها تغییرات برجسته بصری این خودرو هستند و به این ترتیب تنها روش تشخیص برقی بودن این اتوموبیل برقی صدای این خودرو است. علاوه بر این ها کمک فنرها نیز در UX 300e قوی تر شده اند و نیروی مهار کنندگی بیشتری دارند.
 
مشکل اصلی در دسترس بودن این خودرو است و لکسوس قصد دارد آن را در سال 2020 برای اولین بار در چین عرضه کند و سپس تا سال 2021 به بازارهای انگلستان و اروپا وارد شود. این خودروساز زمان عرضه این خودرو در ایالات متحده را اعلام نکرده است اما شواهد حاکی از آن هخستند که یکی از خودروهای برقی لکسوس به زودی به سواحل آمریکا وارد خواهند شد اما مشخص نیست که این خودرو حتما مدل UX 300e باشد.
 
کد مطلب: 58921
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای