۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲

گزارش تصویری ایتنا : رکورد خارق العاده فورد موستانگ 2020 از صفر تا 100 و توقف در 10 ثانیه

ایتنا - افزایش حداکثر سرعت و قدرت موتور در اتومبیل‌ها همواره برای کاربران هیجان‌انگیز بوده است اما سیستم‌های مرتبط با کاهش سرعت و توقف موفقیت‌آمیز خودرو نیز به‌اندازه افزایش قدرت موتور مهم است. در همین راستا کمپانی فورد در خودروی موستانگ شلبی GT500 روی جنبه دوم تمرکز بیشتری داشته است.
فورد موفق به تولید اتومبیلی شده است که می‌تواند در 10.6 ثانیه به‌سرعت 100 مایل بر ساعت رسیده و سرعت را به صفر مایل کاهش بدهد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، افزایش حداکثر سرعت و قدرت موتور در اتومبیل‌ها همواره برای کاربران هیجان‌انگیز بوده است اما سیستم‌های مرتبط با کاهش سرعت و توقف موفقیت‌آمیز خودرو نیز به‌اندازه افزایش قدرت موتور مهم است.  در همین راستا کمپانی فورد در خودروی موستانگ شلبی GT500 روی جنبه دوم تمرکز بیشتری داشته است.
 
 
 
کمپانی فورد در روز دوشنبه اعلام کرد که خودروی موستانگ شلبی GT500 این کمپانی که در سال 2020 عرضه خواهد شد می‌تواند تنها در ظرف 10.6 ثانیه از سرعت 0 به 100 مایل و دوباره به صفر مایل برسد. به‌منظور رسیدن به‌سرعت 100 مایل در گام اول باید پیشرانه خودرو دخیل شود. اصلی‌ترین رکن پیشرانه این خودرو نیز موتور 5.2 لیتری آن با سرعت 760 اسب بخار است که گشتاوری معادل 625 پوند- فوت دارد. گیربکس هفت سرعته و دو کلاچه این خودرو تنها در ظرف 80 میلی‌ثانیه بین دنده‌ها عوض می‌شود. تعویض‌کننده‌های پدال روی چرخ به‌منظور کاهش زمان تأخیر میان فشار پدال تا آغاز تغییر مستقیما روی جعبه‌دنده دو کلاچه اعمال ‌شده‌اند.  
 
در زمان توقف ترمزهای GT500 قابلیت خود را نشان می‌دهد. غلتک‌های این خودرو از جنس کربن فایبر سبک‌وزن هستند که در ترکیب با تایرهای چسبنده Michelin Pilot Sport Cup 2 موجب عملکرد عالی سیستم ترمز می‌شوند.
 
البته این اتومبیل دارای 5 حالت مختلف رانندگی است که روی تمامی سیستم‌های خودرو از سیستم ترمز ضد قفل تا تغییر دنده‌ها تأثیر می‌گذارد. حالت اسپرت این خودرو زمان تغییر دنده را 20 درصد افزایش می‌دهد و حالت درگ نیز برای حفظ انتقال نیرو میان دهنده‌ها سیستم پاورشیفتینگ را تقلید می‌کند. به‌این‌ترتیب خود خودرو در حالت مختلف خود برای مصارف متعددی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 
کد مطلب: 57648
برچسب ها: فورد
مرجع : www.cnet.com
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است