۸
۰
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۲۱

آيا وزير ارتباطات استيضاح مي‌شود؟

ايتنا - تاكنون برخلاف مشي هميشگي، هنوز هيچ دفاع صريح و غيرصريحي از سوي هيچ مقام دولتي از وزير ارتباطات در مقابل تهديد مجلس صورت نگرفته است.

شايد اين براي چندمين بار است كه از فراخواني رضاتقي‌پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از سوي مجلس، و قصد مجلس براي استيضاح او سخن به ميان مي‌آيد، و راهي رسانه‌ها مي‌شود.

اما مسئله اصلي اينجاست كه آيا اين تهديد پارلمان سرانجام عملي خواهد شد يا نه؟

گروهي معتقدند كه همين تكرار موضوع و انتشار چند باره خبر، نشان از كم‌اثر بودن آن دارد، و بنابراين نبايد اين خط و نشان كشيدن‌ها براي وزير را جدي گرفت.
نتيجه اين كه خبري از استيضاح نخواهد بود.

گروهي اما در نقطه مقابل، بر آنند كه همين تكرار مداوم موضوع، نشان از وجود اراده جدي براي استيضاح تقي‌پور دارد، چرا كه در غير اينصورت، اساسا نيازي به اين كه هر از چندگاهي، كميته‌اي يا كميسيوني در مجلس به سراغ زنده كردن اين موضوع برود و مجددا صندلي وزارتخانه را بلرزاند نخواهد بود.

اما نكته جالب در اين ميان اين است كه گروه دوم، اخبار ناگفته‌اي را نيز با خود دارند.

به گفته ايشان، ممكن است تصميم مجلس براي استيضاح وزير ارتباطات با مقاومت جدي دولت مواجه نگردد، كما اينكه تاكنون نيز برخلاف مشي هميشگي(دفاع از خطر استيضاح وزرا) هنوز هيچ دفاع صريح و غيرصريحي از سوي هيچ مقام دولتي از وزير ارتباطات در مقابل تهديد مجلس صورت نگرفته است.

گفته مي‌شود اين مسئله ممكن است به اختلافات احتمالي سليقه‌اي يا اجرايي وزير با دولت در برخي پروژه‌ها يا مسائل اجرايي مربوط باشد.
کد مطلب: 16542
نام شما
آدرس ايميل شما


reza
استيضاح وزير يك امر عادي است كه ملس مي تواند به آساني و هر زمان لازم ديد آن را انجام دهد.
به خصوص كه در شرايط فعلي در زمينه فناوري اطلاعات اوضاع نامناسبي داريم و كسي هم پاسخگو نيست.
به نظر من اسنيضاح اين وزير مي تواند به بهتر شدن شرايط فناوري اطلاعات كمك نمايد.
رامین
Iran, Islamic Republic of
به نظر من باید استیضاح بشه چرا باید بعد از تصویب نزدیک 2 ساله قانون بیمه کارگزاران مخابرات روستایی هنوز هیچ اقدامی انجام نداده و این یعنی بی توجهی به قانون و عدم رعایت بخشنامه ها
سبحان اسماعیلی
Iran, Islamic Republic of
به نظر من با استیضاع یا عوض شدن یک شخص شرایط فرقی نمی کند و باید ساختار ، مقررات و ... همه عوض بشوند برای مثال اینکه ما نمی توانیم اینترنت با نرخ انتقال اطلاعات بالا داشته باشیم یک سیاست است نه یک ....
سعید
به نظر من حتماً باید استیضاح بشه واقعاً وضع نامناسبی داره اینترنت و مخابرات کشور...
نمیدونم این وزیر داره چیکار میکنه ؟
اصلاً میدونه که باید چیکار کنه یا فکر میکنه وزیر شده که از حقوق خوبی برخوردار بشه ...
بابا چشم یه ملت ، یه مملکت ، چشم میلیون ها آدم به تصمیمات و انجام وظیفه ی توست! عجبااااا
سعيد
مديريت وزارت ارتباطات و سازمان رگولاتوري بسيار ضعيف است. كاشكي استيضاح بشود.
majid
با استیضاح این وزیر زمانی که وزیر جدید اومد قیمت تعرفه اینترنت را کاهش دهد
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
من نمیدونم این اقای وزیر در عمل چه کردهفقط هم میگن این تعداد تلفن ثابت داریم چند تا موبایل داریم همه هم قطع وصل میشن . وسرشار از نویز هستن افتخار هم میکنه که ما اینقدر پورت اینترنت پر سرعت رو واگذار کردیم پس کو چرا سرعت بهتر نشد چرا مخابرات خوزستان قیمت اینترنتش رو 2 برابر کرد من نمیدونم واقعا اینا بلدن مدیریت کنن
Iran, Islamic Republic of
گذشت زمانی که میگفتند شبکه ما عالی است و ... الان یک‌ کاربر عادی نیز می تواند با اجاره یک سرور در ایران و خارج تفاوت سرعت را به سادگی ارزیابی کند. که دریافت یک نسخه بک‌آپ در سرور های خارجی تنها چند دقیقه و در ایران به چند ساعت می رسد
شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم