۰
دوشنبه ۶ دی ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۱۰
در باره صندلي ميخ‌دار

شنيده‌ها در باره دبير نظام صنفي

ايتنا - شنيده‌ها حاكي از آن است كه ممكن است طلسم دبيري سازمان نظام صنفي رايانه‌اي شكسته شود.

سازمان نظام صنفي رايانه‌اي به عنوان بزرگ‌ترين نهاد صنفي در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات كشور، همواره با اين انتقاد روبرو شده كه از انتخاب دبير براي هماهنگي و انجام امور اجرايي و تكميل ساختار خود ناتوان است.

هر چند تاكنون چند نفر توانسته‌اند چند صباحي اين پست را از آن خود كنند، اما اين دوره‌ها براي همه‌شان كوتاه بوده است.
به نوشته يكي از رسانه‌هاي اين حوزه، به نظر مي‌رسد صندلي دبيري اين سازمان، «ميخ» دارد!

به نظر مي‌رسد با توجه به تركيب و توع عملكرد مديريت سازمان، و مجموعه‌هاي تاثيرگذار بر آن، دبير همواره احساس كرده دايره آزادي عمل كوچكي دارد و بنابراين صحنه را واگذار نموده است.

به طور مثال، محمد گركاني نژاد به عنوان آخرين دبير سازمان، در حالي شروع به كار كرد كه همگان بر او اتفاق نظر داشتند و «چالش دبيري» را پايان يافته تلقي مي‌كردند، اما ناگهان خبر رسيد كه او هم اين صندلي را ترك كرده است.

در آخرين مراسمي كه سازمان با دبيري گركاني‌نژاد برگزار كرد، عملا هيچ نقش و پست اجرايي و حتي خوشامدگويي را به او واگذار نكرد، و عليرغم حضور رسانه‌ها كه مهم‌ترين حوزه فعاليت او شمرده مي‌شد، اين وظايف و نيز نقش مواجهه با رسانه‌ها را افراد ديگري برعهده گرفتند، و بنابراين وي نيز حاشيه‌نشين شد.
در همان زمان سازمان با وجود داشتن دبير، در برگزاري نمايشگاه الكامپ نيز فرصتي به او نداد و در عمل، وي را حذف كرد.

البته كناره‌گيري او از سازمان، بعدها به دليل اشتغال فراوان او عنوان شد، و خود او نيز آن را تكذيب يا تاييد نكرد، اما گفته مي‌شود كه اين اتفاقات براي او ناخوشايند، و زمينه‌ساز كناره‌گيري بوده است.

اكنون اخبار از تلاش براي انتخاب دبير جديد شنيده مي‌شود، به ويژه كه پس از برگزاري الكامپ، توجه‌ها به اين نهاد بيشتر شده، همچنين نبايد از نظر دور داشت كه انتخابات سال آينده اين سازمان، و احتمالا اجراي نمايشگاه سال آينده الكامپ نيز پيش روست، و اين نكته مديران سازمان را بيشتر در تب و تاب حل اين معضل خواهد انداخت.

گفته مي‌شود در رايزني براي گزينش دبير جديد، محمد ثروتي يكي از گزينه‌ها بوده، اما طبيعي است كه هم به جهت تجربه ناكام پيشين او در اين سمت، و هم داشتن پست مديريت نمايشگاه بين‌المللي الكامپ، رغبت چنداني براي او در پذيرش اين پيشنهاد ايجاد نكرده است.

با اين وجود،‌رايزني‌ها براي شكستن اين طلسم ادامه دارد.
کد مطلب: 16256
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم