۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰

چه کسی گفته الکامپ را بد برگزار می‌کند؟!

ایتنا - اگر شاخص‌های شفاف، روشن و قابل اندازه‌گیری توسط همگان در برگزاری بهتر الکامپ، ارائه نشود، در بر همان پاشنه خواهد چرخید که سال‌ها چرخیده است.
چه کسی گفته الکامپ را بد برگزار می‌کند؟!


زهرا میرخانی - عصر ارتباط
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هفته گذشته در یک نشست خبری، الکامپ ۲۱ را پایان بیست سال جنجال این نمایشگاه ارزیابی کرده و وعده داده که الکامپی در خور توجه برگزار شود.

هر چند در طول سالیان گذشته متولیان برگزاری الکامپ همگی سودا و ادعای خوب بودن داشته‌اند اما آنچه در عمل مشاهده می‌شود این است که شاید حتی یک‌صدم وعده‌هایی که داده شده بود نیز عملیاتی نشده‌اند و به قولی دوصد گفته چون نیم‌کردار نیست.

به هر حال اگر بناست الکامپ ۲۱ پایان جنجال‌های ۲۰ ساله این نمایشگاه باشد و تفاوتی در این زمینه احساس شود به یقین تفاوت مورد نظر در گفتار رخ نخواهد داد و اساسا تغییر با حلوا حلوا کردن ایجاد نخواهد شد.

به این ترتیب تغییر رویکرد در برگزاری بزرگ‌ترین ویترین فناوری کشور بایستی با آسیب‌شناسی نمایشگاه‌های سنوات قبل و برنامه‌ریزی دقیق و مدون صورت گیرد. از این رو یافتن و تشریح نقاط ضعف نمایشگاه‌های سال‌های گذشته برای رسانه‌ها، افکار عمومی و علاقه‌مندان به حضور در این آوردگاه ضروری به نظر می‌رسد و البته که باید متعاقب آن، برنامه اجرایی و عملیاتی جایگزین ارائه شود.
به عبارت دیگر این آسیب‌شناسی نمایشگاه‌های برگزار شده و بررسی نقاط ضعف و قوت آنهاست که شاخص برگزاری بهتر یک رویداد خواهد بود و البته اگر این موارد هم احصا شود، مادامی‌که روی کاغذ و در حد سخنرانی باشد تا عمل فاصله بسیار دارد.

از این رو به نظر می‌رسد سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای اثبات داعیه خوب برگزار کردن الکامپ لازم است از همین امروز کمیته‌ها و کارگروه‌هایی را تدارک دیده و محورهای مشکلات نمایشگاه‌های گذشته را پیدا کرده و برای رفع آنها راهکار اجرایی ارائه دهد.

و باز هم تکرار می‌شود که در نهایت راهکارهای اجرایی نیز تا زمانی که روی کاغذ باشند ملاکی برای بهتر برگزار کردن نمایشگاه نیست، اما بی‌تاثیر نیز نخواهد بود. کمااینکه رییس این سازمان گفته دلیل انتخاب مجری برگزاری نمایشگاه در الکامپ بیست و یک، تجربه برگزاری نمایشگاه‌های نفت و گاز بوده که بیشترین متراژ ارزی و ریالی را دارد. بنابراین انتظار می‌رود مشکل ارزی- ریالی که در سالیان گذشته یکی از محوری‌ترین مشکلات شرکت‌کنندگان در نمایشگاه الکامپ بوده است به این ترتیب برطرف شود که البته باید صبر کرد و منتظر ماند.

به هرحال این روزها چشم و گوش فعالان فاوا پر است از وعده‌هایی که هیچ‌گاه به سر منزل مقصود نرسیده‌اند بنابراین اگر شاخص‌های شفاف، روشن و قابل اندازه‌گیری توسط همگان در برگزاری بهتر الکامپ، ارائه نشود، در بر همان پاشنه خواهد چرخید که سال‌ها چرخیده است و اصولا هیچ فروشنده‌ای نمی‌گوید ماست من ترش است. وانگهی هیچ یک از مجریان تمام نمایشگاه‌ها از جمله الکامپ، هیچ‌گاه نگفته‌اند نمایشگاه بدی برگزار خواهیم کرد.
 
کد مطلب: 38109
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم