۰
plusresetminus
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱

اینورتر و سروموتور چیست؟

در واقع وقتی می گوییم سروموتور در مورد یک قطعه کوچکی صحبت می کنیم که دارای یک محور است این محور با یک سری سیگنال ها که به صورت رمزی ارسال می شوند کنترل می شوند.
------------------ رپرتاژ آگهی --------------

سروموتور همانطور که از اسمش پیداست یک موتور بوده از نوع الکتریکی، این موتور دز پروژه های صنعتی به صورت یک حلقه استفاده می شود در این موتور یک سیستم کنترل تعبیه شده است که آیتم های موقعیت، گشتاور و سرعت را مورد کنترل قرار می دهد.
یکی از ویژگی های مهم در این موتورها سرعت بالای آنهاست، به سرو موتور ، موتور کنترل هم گفته می شود، از جمله شکل ظاهری این موتورها به این صورت بوده که قطرشان کم است.

بهتر است سرو موتور را طور دیگری توضیح دهیم، در واقع وقتی می گوییم سروموتور در مورد یک قطعه کوچکی صحبت می کنیم که دارای یک محور است این محور با یک سری سیگنال ها که به صورت رمزی ارسال می شوند کنترل می شوند، یعنی به این صورت وقتی یک سیگنال فعال باشد این محور می تواند موقعیت آن سیگنال را طبق مختصات نشان دهد، مشخصات مهمی که این موتور دارد، دقت بالا، پاسخ سریع، کنترل از راه دور و یا حتی عدم نیاز به مراقب است این موتور ها به سیگنالهای پاسخ خطا به سرعت پاسخ می دهند. بهتر است کمی از دسته بندی این موتورها صحبت کنیم، سرو موتورها به طور کلی دو دسته هستند دسته اول dc نام دارد و دسته بعدی که جدیدتر بوده ac نام دارد.

اینورتر
بهتر است کمی در مورد سرو موتورهای ESTON صحبت کنیم، استون نام شرکتی است که در ساخت سیستم سرو و اینورتر ها فعالیت بسیاری انجام داده است این شرکت در ساخت ماشین های چاپ و بسته بندی و همچنین سیستم های مربوط به ساخت کاغذ و پلاستیک نقش بزرگی ایفا کرده است، سرو درایوها استون بار اضافی را تا حد حتی ۳۰۰ الی ۴۰۰ درضد تحمل می کنند، می توانند مد کنترل را به صورت دینامیک و اتوماتیک بهم تبدیل کنند ، امکان استفاده از گیربکس های الکترونیکی را فراهم می کند همچنین مجهز به رمزگشاهای و رمزگذارهای افزایشی بوده و در وضعیت امنیت بسیار تاثیرگذار خواهد بود مدلهای مختلف استون ها معمولا برای کاربری های دقیق و هم چنین آزمایشگاها مناسب بوده. سروموتور estun در اصفهان و سایر شهرها دارای نمایندگی های بسیاری بوده و معمولا با بهترین ویژگی ها در اختیار مشتری ها قرار می گیرد. نمایندگی فروش اینورتر در اصفهان معمولا سری های edc و etc را پشتیابنی می کنند و خدمات پس از فروش مناسبی در اختیار افراد قرار می دهند، سرو استون ها در قیمت های مختلفی با توجه مدل ها و کارایی های مختلف در بازار عرضه می شود که معمولا از مبلغ پایین تا مبالغ بسیار گران وجود دارد .همانطور که گفتیم سرو استون ها شامل دو بخش بوده dcها، و acها، بهتر است کمی در مورد ای سی ها و خصوصیاتشان صحبت کنیم، ای سی ها شکل ارتق یافته مدل قبلی هستند و معمولا acها هم سه فاز بوده و هم تک فاز موجود هستند، قسمت مطرح شده در این موتورها مبدل قدرت نام دارد، که معمولا درایو سرو موتور نام دارد و آن را اینورتر می شناسند ، مبدل قدرت همانطور که از اسمش پیداست دارای عمل تبدیل قدرت را انجام می دهد یعنی جریان مستقیم دریافت کرده آن را به جریان متناوب تبدیل می کند، اینورترهای موج هایی تولید می کنند که قابل تبدیل به موج های سینوسی هستند منبع تغذیه اینورترها منابع dc است .

سروموتور


اینورترها باعث می شوند انرژی مصرفی کاهش پیدا کند، با این صرفه جویی باعث می شوند موتور طولانی تر عمر کند، موتور می تواند به آسانی و سریعتر تغییر جهت دهد. کار اینورتر جریان دادن است یعنی ابتدا محاسبه می کند به موتور چه مقدار بار وارد شده و به همان میزان جریان مورد نیاز را وارد می کند . می توان اینور تر را یک شیر در سیستم های لوله کشی در نظر گرفت اینورتر در واقع به کاهش و افزایش جریان در مواقع درست و مناسب نقش دارد و تا حدی به برق مصرفی و صرفه جویی کمک می کند از جمله کاربرهای مهم آن در سیستم برق رسانی آسانسور و تغییر جهت های جرثقیل ها بوده ، اینورترهای استفاده شده در آسانسور و حتی جرثقیل دارای گشتاورهای ثابت هستند و تا ۵۰ % در انرژی ذخیره میشوند همچین در طول عمر قطعات قابل فرسایش آن تاثیر بسیاری دارد.

اینورتر


 
کد مطلب: 49454
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر