۱
۰
plusresetminus
جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۰

روسیه مالیات ۱۸ درصدی را برای خریدهای اینترنتی خارجی وضع می‌کند

ایتنا- مردم روسیه سال‌ها است که به خریدهای اینترنتی عادت کرده‌اند و بیشتر کالاهای مورد نیاز خود را اینگونه سفارش می‌دهد.
روسیه مالیات ۱۸ درصدی را برای خریدهای اینترنتی خارجی وضع می‌کند


دولت روسیه در نظر دارد تا برای کالاهای خریداری شده بصورت آنلاین از خارج از کشور ،هجده درصد مالیات اخذ کند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، براساس اعلام اداره گمرک این کشور، اخذ این مالیات برای دولت روسیه بیش از صد میلیارد روبل در سال درآمدزایی دارد.

با این حال کارشناسان اقتصادی با انتقاد از این اقدام، آن را زمینه ساز حذف ورود کالاهای باکیفیت خارجی می دانند و عاملی مهم برای از بین رفتن انگیزه تولید کننده داخلی برای افزایش کیفیت ارزیابی می کنند.

سرعت بالای اینترنت و دسترسی بالای نود درصدی مردم روسیه به تلفن های هوشمند از عواملی است که باعث شده بازار ۱۴۵ میلیون نفری این کشور، برای بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین خرده فروشی جهان جذاب و رقبابتی باشد.

از جمله شرکت خرده فروشی علی بابای چین، بزرگ‌ترین بازار مصرفی خود در اروپا را در میان مردم روسیه دارد که بیشترین سفارش محصولات آنلاین را دراین سایت درج می کنند، با این حال با توجه به تصمیم اخیر دولت برای اخذ مالیات، علی بابا در نظر دارد تا با راه‌اندازی دفاتر خود در روسیه، عرضه اینترنتی کالا را مستقیم برعهده بگیرد.
کد مطلب: 49449
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Russian Federation
"با این حال کارشناسان اقتصادی با انتقاد از این اقدام، آن را زمینه ساز حذف ورود کالاهای باکیفیت خارجی می دانند و عاملی مهم برای از بین رفتن انگیزه تولید کننده داخلی برای افزایش کیفیت ارزیابی می کنند."
دو سه بار این رو بخونید!
این کار باعث افزایش انگیزه تولید داخلی میشه که کیفیت رو افزایش بده، نه کاهش تا بتونه بازار رو در اختیار بگیره، فقط هم روی خرید اینترنتی خارجی هست نه فروشگاه های اینترنتی که در داخل روسیه جنس خارجی میفروشن!
شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر