۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵

پچ‌های ویندوز XP و افزایش کاربران

ایتنا - رشد سهم جدیدترین نسخه سیستم‌عامل مایکروسافت یعنی ویندوز 10 از بازار کم و بیش متوقف شده است.
پچ‌های ویندوز XP  و افزایش کاربران


وقتی پیشرفت و حرکت ویندوز ۱۰ زیاد نباشد، عرضه پچ‌های ویندوز XP موجب افزایش کاربران این ویندوز می‌شود.
کارشناسان بازار هر از چند گاهی تمایل دارند که روی برخی قابلیت‌های بلندمدت بازار بحث کنند. یکی از این قابلیت‌ها، آنالیز ماهانه سهم بازار سیستم‌عامل دسکتاپ است.

در نظرسنجی‌های انجام گرفته، ویندوز در حال حاضر بر 91.13 درصد از ماشین‌های سراسر جهان سیطره دارد. لازم به ذکر است قابلیت‌های ویندوز 10، تمام دستگاه‌هایی که ویندوز 10 روی آنها کار می‌کند، از جمله ایکس‌باکس و گجت‌های اینترنت اشیاء را دربرمی‌گیرد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، ویندوز در ماهی که گذشت، دچار یک افت اسمی و کاهش به 49.09 درصد شد. شایان ذکر است که این سقوط، ظاهراً بسیار اندک به نظر می‌رسد، اما با توجه به این واقعیت که این سیستم‌عامل بسیار محبوب، نسبت به شش ماه گذشته، دو درصد بیشتر از سهم بازار را به خود اختصاص داده است، موضوع جالب‌تر به نظر می‌رسد.
در واقع می‌توان گفت اگر هر شرکت دیگری که به جای مایکروسافت بود، حتماً از شرکت‌ها و مشتریانش می‌پرسید که چرا علیرغم تضمین‌های مکرر این شرکت، سایر سازمان‌ها ویندوز خود را تغییر نمی‌دهند؟!
 
آنگونه که آمارها نشان می‌دهد، رشد سهم جدیدترین نسخه سیستم‌عامل مایکروسافت یعنی ویندوز 10 از بازار کم و بیش متوقف شده است که از جمله دلایل این توقف می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در سال گذشته، مایکروسافت، سیاست اصلی خود یعنی ارتقاء رایگان را متوقف نمود.

سیستم‌عامل ویندوز 10 در حال حاضر روی 26.8 درصد از ماشین‌ها کار می‌کند. بدیهی است که مایکروسافت قادر نخواهد بود که به چشم‌انداز خود دست یابد و ظرف دو سال، ویندوز 10 را روی دو میلیارد ماشین پیاده‌سازی کند، مگر اینکه در ماه آینده، اتفاقات عجیبی رخ دهد.


همچنین سهم نسخه‌های ویندوز 8.ایکس، 7.77 درصد کاهش داشته است که مطابق آن، نسخه ویندوز 8.1، حدود 6.4 درصد و نسخه ویندوز 8، حدود 1.37 درصد کاهش را نشان می‌دهند.
ظاهراً قرار است که ویندوز 8 نیز مانند ویندوز ویستا که بیست سال قبل، شکست سختی را ثبت نمود، با افت اسمی تا 0.53 درصد، از دور خارج شود.

شوکی که این ماه شاهد آن بودیم، افزایش سهم ویندوز XP به 6.94 درصد بود، علیرغم آنکه این نسخه حدود دو سال است که رسماً کنار گذاشته شده است.
این سیستم‌عامل، مورد علاقه بخش‌های عمومی و کشورهای در حال توسعه است و اخیراً یک به‌روزرسانی غیرمنتظره داشته است تا آن را از بدافزارهایی مانند واناکرای مصون بدارد.
 
کد مطلب: 49378
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
کاش مایکروسافت ورژن جدیدی از ویندوز با ظاهری شبیه XP و قابلیت های ویندوز 7 ارائه میکرد.
شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم