۰
plusresetminus
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵

عکس‌های اینستاگرام رمز و رازهای مد و پوشش را لو می‌دهد

ایتنا- محققان قصد دارند از یک برنامه هوش مصنوعی برای تحلیل عکس‌های ارسالی میلیون‌ها کاربر اینستاگرام استفاده کنند و از این طریق الگوهای فرهنگی مردم جهان در زمینه پوشش را بشناسند.
عکس‌های اینستاگرام رمز و رازهای مد و پوشش را لو می‌دهد


برنامه یاد شده با بررسی عکس‌های یاد شده و اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی ارسال آنها بررسی مذکور را انجام می‌دهد. عکس‌های یاد شده بالغ بر ۱۰۰ میلیون مورد بوده و طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ در نزدیک به ۴۴ شهر در نقاط مختلف دنیا گرفته شده‌اند.

سه محقق از دانشگاه کورنلی می‌گویند با بررسی عکس‌های یاد شده می‌توان از تحولات مربوط به روندهای فرهنگی و پوشش و مد در جهان مطلع شد و تاثیر محل زندگی افراد در این زمینه را درک کرد. فناوری تشخیص چهره نرم‌افزار هوش مصنوعی پس از جمع آوری کل عکس‌ها، تصاویر نامربوطی که افراد در آنها حضور ندارند را به طور خودکار حذف کرده و سپس عکس‌هایی که در آنها نیم تنه بالایی انسان‌ها قابل مشاهده است را انتخاب می‌کند.

در مجموع ۱۵ میلیون عکس توسط این گروه انتخاب شده که نرم افزار هوش مصنوعی با شناسایی نوع البسه موجود در آنها و همین طور رنگ، ابعاد، جنس و ... برای دسته بندیشان اقدام می‌کند. بعد از برچسب زدن بر روی عکس‌ها، داده‌های جمع آوری شده به برنامه دیگری داده می‌شود تا الگوهای پوشش بر مبنای زمان و موقعیت جغرافیایی در هر نقطه از جهان شناسایی شوند.

یکی از نتایج اولیه استفاده از این برنامه‌ها کشف این مساله است که علاقه به پوشیدن لباس‌های سیاه و قهوه‌ای در زمستان بیشتر است و در مقابل افراد در تابستان‌ها دوست دارند بیشتر لباس‌های سفید و آبی بپوشند.
کد مطلب: 49221
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم