۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶

برنامه رنگی کردن عکس‌های سیاه و سفید در یک دقیقه از راه رسید

ایتنا- این سیستم از ترکیبی از اطلاعات هوش مصنوعی و داده‌های انسانی استفاده می‌کند.
برنامه رنگی کردن عکس‌های سیاه و سفید در یک دقیقه از راه رسید


استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی نرم‌افزارها و برنامه‌های مختلف روز به روز در حال افزایش است و رنگی کردن عکس‌های سیاه و سفید نیز به همین شیوه قابل انجام است.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از دیجیتال ترندز، در سال‌های اخیر از روش‌های متنوعی برای رنگی کردن عکس‌ها و فیلم های سیاه و سفید استفاده شده ؛ اما هیچ یک از این روش ها از دقت کافی برخوردار نبوده اند. ضعف دیگر روش های مذکور سرعت عمل پایین آنهاست که فرایند رنگی سازی را به فرایندی وقت گیر مبدل می‌کند.

اما با استفاده از فناوری هوش مصنوعی می توان با سرعت و دقت خوبی عکس‌های سیاه و سفید را رنگی کرد. ریچارد ژنگ با همکاری گروهی از محققان دانشگاه کالیفرنیا نرم افزاری طراحی کرده‌اند که از شبکه های عصبی هوشمند برای افزودن رنگ به عکس های سیاه و سفید استفاده می کند.

جزییات مربوط به این برنامه از آدرس اینترنتی https://richzhang.github.io/ideepcolor/ در دسترس است. ژنگ و گروه همکار با او سال گذشته کار طراحی نرم افزار یاد شده را آغاز کردند و می‌گویند برنامه مذکور دقت قابل توجهی دارد.

سیستم ابداع شده برای رنگی کردن عکس ها Interactive Deep Colorization نام دارد و برای رنگی کردن عکس های مختلف از ترکیبی از اطلاعات هوش مصنوعی و داده های انسانی استفاده می کند. برنامه یاد شده ابتدا رنگ های پیشنهادی خود برای هر بخش از عکس را اعلام می کند. سپس با کلیک کردن کاربر بر روی بخش‌های مختلف عکس رنگ منتخب اعمال می‌شود و امکان ظریف کاری و ویرایش لبه های عکس‌ها هم وجود خواهد داشت.

برای آموزش و ارتقای هوش مصنوعی این سیستم از ۱.۳ میلیون عکس سیاه و سفید تبدیل شده به عکس رنگی استفاده شده است. مجموع فرایند رنگی سازی عکس ها از طریق فرایند یاد شده حدود یک دقیقه به طول می انجامد. این برنامه هنوز در دست بهینه سازی است و کدهای آن برای بارگذاری از آدرس github.com/junyanz/interactive-deep-colorization در دسترس است.
کد مطلب: 49019
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای