۰
plusresetminus
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴

IE می‌میرد؟

ایتنا- آمارها نشان می‌دهند IE که زمانی یکه‌تاز رقابت مرورگرها بود، دیگر پیر شده و میدان را برای رقبا خالی می‌کند.
IE می‌میرد؟


مرورگر قدیمی Internet Explorer مایکروسافت که از سال ۱۹۹۵ مورد استفاده کاربران اینترنت است، این روزها به پایان کار خود نزدیک می‌شود.


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از لایف هکر، این مرورگر که روزگاری محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی محسوب می‌شد و بیش از ۹۰ درصد از کاربران فضای مجازی از آن استفاده می‌کردند، این روزها طرفداران چندانی ندارد.

بررسی‌های موسسه نت مارکت شیر نشان می‌دهد که سقوط آزاد مرورگر IE به خصوص از سال ۲۰۱۵ و با بازنشسته شدن آن توسط خود مایکروسافت و جایگزینی مرورگر Edge شدت گرفت. در دو سال اخیر مرورگرهای کروم و فایرفاکس هم کاربران زیادی پیدا کرده‌اند و این امر هم استفاده از IE را بیش از گذشته منسوخ کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۵ حدود ۴۶ درصد از کاربران وب از IE استفاده می‌کردند، اما این رقم در سال ۲۰۱۶ به ۲۱ درصد کاهش یافت که سقوط قابل ملاحظه‌ای محسوب می‌شود.

البته کسانی که با IE خداحافظی کرده‌اند لزوما به استفاده از Edge روی نیاورده اند، زیرا این مرورگر تنها بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ قابل استفاده است. این مرورگر که در ابتدای سال ۲۰۱۶ تنها ۲.۸ درصد از کاربران وب را جذب خود کرده بود، هم اکنون ۵.۳ درصد از کل آنها را به خود اختصاص داده که باز هم رقم چندانی محسوب نمیشود.

در مقابل سهم مرورگر کروم از بازار مرورگرهای اینترنتی از ۳۲ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۵۶ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و فایرفاکس و سافاری متعلق به اپل به ترتیب ۱۲ و ۳.۵ درصد از بازار یاد شده را در اختیار دارند. سه درصد باقی مانده از این بازار هم به مرورگرهایی مانند Opera،Vivaldi و Brave اختصاص یافته است. کارشناسان معتقدند کاهش استفاده از Internet Explorer به زیر ده درصد در سال ۲۰۱۷ امری کاملا محتمل است.
کد مطلب: 47762
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای