۰
plusresetminus
شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸

گسترش قلمرو علی‌بابا با ویژگی‌های دیتای جدید در جهان

ایتنا- علی بابا قصد دارد گوی رقابت را از رقبای جهانی خود برباید و در سطح جهانی بیش از پیش گسترش یابد.
گسترش قلمرو علی‌بابا با ویژگی‌های دیتای جدید در جهانشرکت هولدینگ علی‌بابا اخیراً اعلام کرد که علی‌بابا کلود، قصد دارد چهار امکان جدید داده را خارج از چین راه‌اندازی کند. 


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از رویترز، به این ترتیب، علی بابا در تلاش است تا سهم خود را در بازار‌های جهانی افزایش دهد و گوی سبقت را از بازیگران پیشتازی همچون آمازون و مایکروسافت برباید.
تسهیلات داده‌ای جدید در دبی، آلمان، ژاپن و استرالیا، در حقیقت دسترسی ارائه دهنده خدمات پردازش ابری پیشگام چین را در سراسر جهان، توسعه خواهد داد و آخرین گام را به منظور سرمایه‌گذاری در زیرساخت با ارزش ۱ میلیارد دلار تکمیل خواهد نمود.


این واحد که به Aliyun معروف است، مدیون تاکید استراتژی بیجینگ بر ساخت فناوری بومی پردازش ابری می‌باشد که در این زمینه پیشرفت‌هایی داشته است. این در حالی است که شرکت‌های خارجی در کشور با محدودیت‌های سخت صدور مجوز، مواجه هستند. با این وجود، واحد مورد بحث بخش کوچکی از بازار جهانی را برای پردازش ابری به خود اختصاص داده است. 

پردازش ابری به عنوان ظرفیت داده‌ها بر روی شبکه‌های بی‌سیم به جای سرورهای محلی تعریف می‌شود که طبق تحقیقات شرکت کانالیز، پیش‌بینی می‌گردد که تا سال ۲۰۲۰ ارزش آن به ۱۳۵ میلیارد دلار برسد.
سامانه ابری علی‌بابا پیش‌بینی می‌کند که ۷.۸ درصد از این بازار را از آن خود کند، در حالی که بازیگران پیشتاز مثل آمازون، شرکت مایکروسافت، آی.بی.ام و آلفابت انتظار دارند که ۶۹.۱ درصد سهم بازار را قبضه نمایند.

یو سایچنگ، مدیر عمومی تجارت بین‌المللی سامانه ابری علی بابا، گفت: گسترش این واحد در چین، مزیت قابل ‌توجهی داشت و در حقیقت سنگ بنای طرح‌های جهانی سازی شرکت بود. 
یو سایچنگ طی مصاحبه‌ای با رویترز افزود: ایالات متحده، اروپا به اضافه چین، کاملا سخت هستند. این تسهیلات جدید، تعداد کل تسهیلات ابری خارجی واحد ابر علی‌بابا را به هشت می‌رساند، که شش تسهیلات از آن، داخل چین است، هر جند که اکثریت حجم داده‌های شرکت مستقیما داخل چین باقی می‌مانند. 

بر اثر این امر، تسهیلات داده را از طریق مشارکت با شرکت وودافون در اروپا، شرکت گروه سافت بانک در ژاپن و YVOLV در دبی، که یک پروژه مشترک بین ابر علی‌بابا و شرکت هولدینگ LCC است، اجرا خواهد شد.

با این حال، یو سایچنگ از اظهار نظر درباره اینکه چه زمانی این واحد به سود خواهد رسید تا به سریع‌ترین بخش تجارت در حال رشد علی بابا تیدیل گردد، خودداری کرد.
این منبع عنوان نکرد که حتی زمانیکه شش چهارم رشد سه رقمی متوالی ابر علی بابا مشاهده شود نیز شرکت به سوددهی واقعی خواهد رسید یا خیر.
 

کد مطلب: 46637
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام